Linas Balsys į alkotesterį pripūtė 1,82 prom. alkoholio
Įta­ri­mų dėl gir­tu­mo su­lau­kęs Sei­mo na­rys Li­nas Bal­sys gal­būt vai­ruo­ja VW Cad­dy, Lie­tu­vos po­li­ci­ja ti­kri­na šią in­for­ma­ci­ją.

Portalas lzinios.lt tiesiogiai transliavo Policijos departamento Pajėgų valdymo valdybos viršininko Arūno Paulausko komentarą dėl galbūt neblaivaus vairavusio Seimo nario L. Balsio. Parlamentaro L. Balsio ir jo vairuojamo automobilio ketvirtadienį ieško gausios policijos pajėgos, įtariant, kad politikas ketvirtadienį galėjo sėsti prie vairo neblaivus.

Seimo narys Bronislovas Matelis patvirtino, kad L. Balsys yra namuose Vaduvos gatvėje, tačiau policininkams pabandžius patekti į namus ir patikrinti informacijos nepavyko. Automobilis yra namų garaže. Blaivumą pasitikrinti jis turės išreikšti savo pareiškimą, kol kas iš turimos medžiagos težinoma, kad automobilis iš Seimo rūmų išvažiavo, tačiau, kas vairavo, kol kas nežinoma.

Žurnalistų alkotesteriu pasitikėti neįmanoma, teigia Artūras Paulauskas. Dėl per vėlai gautos informacijos policija nespėjo sulaikyti parlamentaro L. Balsio. Į žiniasklaidos pateiktą informaciją policija iš karto nereagavo, tik sulaukus VAD pranešimą.

Šiuo metu prie Seimo nario namų laukia policijos ekipažas, ir per parlamentarą laukiama Bronislovo Matelio pagalbos susisiekiant asmeniškai su L. Balsiu.

Namie, bet policijai nesirodo

Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato atstovas Paulius Radvilavičius apie pusę keturių popiet BNS sakė, kad kol kas nei automobilis, nei pats parlamentaras.

„Jo rasti ir pabendrauti su juo iki šiol nepavyksta. (Ieško) ne vienas ekipažas – mažiau, nei pradžioje, bet pakankamai daug“, – BNS sakė P. Radvilavičius.

„Seimo narys Linas Balsys šiuo metu yra namuose, Vaduvos gatvėje“, – žurnalistams sakė Policijos departamento Pajėgų valdymo valdybos viršininkas Arūnas Paulauskas.

Anot policijos atstovo, susisiekti su L. Balsiu pavyko ne tiesiogiai, o per Mišrios Seimo narių grupės naująjį seniūną Bronislovą Matelį.

„Pirminiais duomenimis, įrodymų, kad būtent Seimo narys vairavo automobilį, neturime, bet vaizdo įrašai apdorojami (...). Šiuo metu šalia Seimo nario namų yra policijos ekipažas, per Seimo narį B. Matelį vyksta dialogas su Linu Balsiu dėl paaiškinimo pateikimo. Tai yra artimiausių valandų klausimas, ar mes gausime iš jo paaiškinimą, ar ne, tuomet spręsime dėl tolimesnių veiksmų“, – teigė jis.

Pasak policijos atstovo, manoma, kad politiko vairuotas automobilis „Volkswagen Caddy“ yra po namu, garaže.

L. Balsys perdavė prašymą policijai, kad nėra nusikaltėlis, pranešė DELFI.

Policija: Linas Balsys galbūt neblaivus vairuoja VW Caddy

Lietuvos policija, atsižvelgdama į susidariusią situaciją išplatino pareiškimą, apie galbūt neblaivaus seimo nario Lino Blasio vairuojamą VW Caddy: „12.12 val. gautas pranešimas iš VAD budėtojų dalies, kad maždaug prieš 20 min. iš LR Seimo rūmų automobiliu VW Caddy išvažiavo galbūt neblaivus Seimo narys Linas Balsys. Policijos pajėgos tikrina gautą informaciją.“

Vertins kolegos žalieji

Lietuvos žaliųjų partijos nario Lino Balsio elgesys, kai šis pasirodė Seime, kaip įtariama, neblaivus, nėra pateisinamas, sako partijos pirmininkas Remigijus Lapinskas.

Anot jo, partija žada visokeriopą pagalbą L. Balsiui „sprendžiant sveikatos problemas“, tačiau taip pat svarstys jo tolesnį dalyvavimą su šia politine jėga.

„Apgailestaujame dėl Lietuvos žaliųjų partijos Seimo nario Lino Balsio nepriimtinų ir su Seimo nario pareigomis nesuderinamų veiksmų. Situacija rodo, kad Seimo narys turi sveikatos problemų, kurios nedelsiant turi būti sprendžiamos. Lietuvos žaliųjų partija Liną Balsį pažįsta kaip atsidavusį ir profesionalų politiką bei atsakingą žmogų, tačiau jo poelgis atvykstant į darbą neblaiviam nėra pateisinamas“, – teigiama partijos pirmininko pranešime.

„Atsakingi partijos organai susidariusią situaciją išnagrinės kuo objektyviau ir nedelsdami imsis reikalingų veiksmų, įvertinant tolesnes Lino Balsio galimybes dalyvauti partijos veikloje“, – priduria R. Lapinskas.

VRM aiškinasi kodėl policijai pranešta per vėlai

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas aiškinsis, kodėl informacija policijai apie galimai neblaivų Seimo narį Liną Balsį perduota jam jau išvykus iš Seimo automobiliu, o apsaugos pareigūnai leido išvykti parlamentarui.

„Negalėčiau komentuoti, kodėl vadovybės apsaugos vyrai tik po 20 minučių pranešė. Gal jie nebuvo įsitikinę, gal nematė labai akivaizdžių požymių, gal neskaitė žiniasklaidos, gal neužkliuvo jiems. Bet jei būtų įsitikinę (neblaivumu), turėtų neleisti, nepaisant Seimo nario neliečiamybės. Mes pasiaiškinsime, ar jiems trūko informacijos, ar jie nežinojo, ar jie kažką vertino“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė E. Misiūnas.

VAD direktorius Rymantas Mockevičius BNS sakė, jog pareigūnai gali sulaikyti Seimo narį, tačiau nenustabdė L. Balsio, nes informaciją apie galimą jo neblaivumą gavo per vėlai.

„Pagal bendras pareigūnų teises, jeigu jis šūkautų, kabinėtųsi prie žmonių, daužytų, spardytų baldus ar būtų akivaizdžiai girtas ir sėstų į mašiną, mes tikrai sulaikytumėme, neleistumėme jam vairuoti“, – BNS teigė R. Mockevičius.

Saulius Skvernelis: tai netoleruotina

Premjeras Saulius Skvernelis situaciją vadina netoleruotina, jei Seimo narys prie vairo sėdo neblaivus, neatmeta ir apkaltos galimybės.

„Tai netoleruotina ir nesuprantama, kaip išvis žmogus ateina į darbo vietą būdamas galimai neblaivus, juo labiau, kad kalbame apie Seimo narį“, – žurnalistams Seime sakė premjeras.

Kartu jis sakė, kad tuo atveju, jei buvo įtarimų dėl girtumo, apsauga neturėjo išleisti Seimo nariui išvykti automobiliu.

„Tai (vairavimas neblaiviam) būtų apskritai nesuprantama ir pareiga tiek čia esantiems pareigūnams, ir bet kuriems čia esantiems, nuo jūsų iki Seimo narių, jei manoma, kad daromas teisės pažeidimas, pilietis privalo padaryti viską, kad tas pažeidimas būtų užkardytas. Jei tokie duomenys buvo, vienareišmiškai tai reikėjo padaryti, bet kaip suprantu, tikrino alkotesteriu, kuris (ne pareigūnų), kodėl policijos nepakvietė, klausimas“, – sakė S. Skvernelis.

Gresia apkalta

Tai žurnalistams patvirtino Seimo pirmoji vicepirmininkė Rima Baškienė. Anot jos, jei pasitvirtins, kad parlamentaras yra neblaivus, jam gresia apkalta.

L. Balsys ketvirtadienį žurnalistams sutiko pasitikrinti alkoholio tikrintuvu ir pripūtė 1,82 prom. alkoholio.

„Žinau, kad jis savanoriškai sutiko papūsti į alkotesterį ir pripažįsta turbūt tą normą, kad ji negalima. Mes besąlygiškai turėtume neleisti ir turėtų jis nedirbti tokiu metu“, – apie situaciją žurnalistams sakė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Kartu jis pabrėžė, kad reikia ieškoti būdų, kaip padėti parlamentarui, nes alkoholizmas esanti liga.

Tuo pačiu alkoholio tikrintuvu sutiko pasitikrinti ir parlamentarė Aušra Maldeikienė, jai prietaisas parodė 0 promilių.

Į Seimą atvyko automobiliu

L. Balsys žurnalistams prisipažino į Seimą atvykęs automobiliu. Jis nepripažino, kad yra girtas ir teigė, kad tikrintuvas greičiausiai yra sugedęs.

Netrukus po to Seimo narys iš parlamento dingo, jo padėjėja žurnalistams sakė, kad jis išvyko, tačiau ji negalėjo pasakyti, ar jis pats vairavo mašiną.

L. Balsiui išvykus, policijos pareigūnų nutarta kol kas nekviesti.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkė Rita Tamašunienė ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė vylėsi, kad L. Balsys daugiau neblaivus nebus Seime ir jo nediskredituos.

„Galbūt tai vienkartinis atveji ir jis skirs dėmesį savo sveikatai, jeigu yra priklausomybė“, – svarstė ji.

Pasak R. Tamašunienės, kad būtų pradėta apkalta Seimo nariui, reikėtų fiksuoti šiurkštų Konstitucijos pažeidimą.

Lietuvos žaliųjų partijos atstovas L. Balsys į Seimą renkamas antrąją kadenciją, anksčiau jis dirbo prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėju, žurnalistu.