Lietuvoje lankysis „Brexit“ derybininkas
Lie­tu­vo­je šią sa­vai­tę lan­ky­sis Eu­ro­pos Są­jun­gos (ES) de­ry­bi­nin­kas dėl Bri­ta­ni­jos pa­si­trau­ki­mo iš bend­ri­jos Mi­che­lis Bar­nier.

Prancūzų diplomatas per vizitą trečiadienį ir ketvirtadienį susitiks su prezidente Dalia Grybauskaite, Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu krašto apsaugos ir užsienio reikalų ministrais, parlamentarais.

ES derybininkas taip pat dalyvaus Lietuvos ambasadorių suvažiavime.

Ambasadorių suvažiavime dalyvaus diplomatinių atstovybių, konsulinių įstaigų ir atstovybių prie tarptautinių organizacijų vadovai.

Diplomatai tradiciškai susitiks su prezidente Dalia Grybauskaite, ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu ir Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu.

Jie taip pat išklausys užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus pranešimą.

„Bus kalbama ir diskutuojama apie diplomatinės tarnybos ir užsienio politikos uždavinius bei iššūkius“, – BNS sakė užsienio reikalų ministro atstovė spaudai Rasa Jakaitienė.

Šią savaitę vyks ir Lietuvos garbės konsulų suvažiavimas.

Anot Europos Komisijos atstovybės, susitikimų su M. Barnier metu bus aptartos „Brexit“ derybų procesas ir tolimesnė eiga. Taip pat Jungtinės Karalystės pasitraukimo kontekste bus aptarti užsienio, saugumo ir gynybos klausimai, tolimesni ES ir Londono santykiai.

Britanijos premjerė Theresa May praėjusią savaitę paragino sparčiau derėtis dėl jos šalies pasitraukimo. „Brexit“ derybos šiuo metu yra įstrigusios dėl Airijos sienos klausimo.

Jungtinė Karalystė ir ES užbaigti derybas turėtų iki 2018 metų spalio. Oficialiai Britanijos pasitraukimas turėtų įvykti 2019 metų kovo 29 dieną.