Liberalai spręs dėl rinkimuose kilusių neatitikimų
Tre­čia­die­nį opo­zi­ci­nio Li­be­ra­lų są­jū­džio val­dy­ba aiš­kin­sis si­tua­ci­ją dėl sa­vait­ga­lį vy­ku­sių par­ti­jos pir­mi­nin­ko rin­ki­mų bal­sa­vi­mo ne­ati­ti­ki­mų ir spręs, kaip juos pa­nai­kin­ti.

„Kadangi pats esu šališkas, prašysiu valdybos, kad ji spręstų, ką daryti ir kaip daryti“, – posėdžio išvakarėse BNS sakė šeštadienį Liberalų sąjūdžio pirmininku vieno balso persvara išrinktas Seimo narys Eugenijus Gentvilas.

Anot E. Gentvilo, greičiausiai turėtų būti pavesta partijos sekretoriatui atplėšti vokus su saugomais suvažiavimo dokumentais ir juos patikrinti, ar tie šeši asmenys, kurie nepasirašė paimdami elektroninio balsavimo kodus, tikrai dalyvavo suvažiavime – galbūt jie pasirašė po kitais dokumentais.

Pagal balsavimo protokolą, suvažiavimo delegatų iš viso buvo 799, suvažiavimo rinkimų komisija nurodė, kad balsavimo mandatus ir elektroninio balsavimo kodus atsiėmė 656 delegatai, tuo metu mandatų komisija po balsavimo nurodė, kad savo valią pareiškė 662 delegatai.

Šeštadienį vykusiuose Liberalų sąjūdžio pirmininko rinkimuose už E. Gentvilą balsavo 330 suvažiavimo dalyvių, jo varžovą Vitalijų Gailių palaikė 329 liberalai.

Abejonių dėl šių rezultatų savaitgalį išsakė buvęs partijos pirmininko pavaduotojas europarlamentaras Petras Auštrevičius.

„Rezultatas 330–329 labiau nei įdomus, jeigu galiausiai sužinai, kad balsavime dalyvavo 662, kuomet užsiregistravo 656. Politinė skaičių magija?“ – socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje vėlų šeštadienio vakarą pareiškė P. Auštrevičius.

Trečiadienį naujai sudaryta Liberalų sąjūdžio valdyba taip pat partijos vicepirmininkams paskirstams atsakomybės sritis, tarsis dėl partijos sekretoriato drastiško mažinimo, įstatų reformos.

Opozicinis Liberalų sąjūdis Seime turi 13 atstovų.