Lauryno Kasčiūno narystė TS-LKD sustabdyta metams
Opo­zi­ci­nės Tė­vy­nės są­jun­gos-Lie­tu­vos krikš­čio­nių de­mo­kra­tų Prie­žiū­ros ko­mi­te­tas nu­ta­rė Sei­mo na­rio Lau­ry­no Kas­čiū­no na­rys­tę par­ti­jo­je su­stab­dy­ti me­tams, pra­ne­šė Prie­žiū­ros ko­mi­te­to va­do­vas Val­das Ben­kuns­kas.

Tokios bausmės politikas sulaukė dėl savo elgesio bendraujant su buvusiu koncerno „MG Baltic“ viceprezidentu Raimondu Kurlianskiu.

„Priežiūros komitetas konstatavo, kad L. Kasčiūnas susitikdamas su ponu R. Kurlianskiu, vėliau teikdamas prašymus Irenai Degutienei sukūrė situaciją, kuri daro žalą partijai, yra neleistina nei partijos nariui, nei atitinka partijos vertybes. Dėl to už padarytą žalą L. Kasčiūnui pritaikyta partinės atsakomybės sankcija – narystės suspendavimas vieniems metams“, – žurnalistams po posėdžio sakė V. Benkunskas.

Klausiamas, kodėl L. Kasčiūnas nešalinamas iš TS-LKD, kaip siūlė buvęs ilgametis partijos vadovas Vytautas Landsbergis, Priežiūros komiteto vadovas teigė, jog kol kas remiamasi tik žiniasklaidos paskelbta informacija. Anot jo, paaiškėjus daugiau detalių dėl L. Kasčiūno vaidmens politinės korupcijos byloje Priežiūros komitetas pasilieka teisę sprendimą peržiūrėti.

„Šiandien mes turime tik vieno dienraščio paskelbtą informaciją, labai tikimės, kad per tuos metus byla atsidurs teisme ir galėsime įsitikinti, ar tos interpretacijos ir bandymas žaisti žodžiais yra tiesa, ar netiesa, ir visada galėsime savo sprendimą peržiūrėti“, – sakė V. Benkunskas.

Anot Priežiūros komiteto vadovo, L. Kasčiūnas netenka visų turėtų pareigų partijoje, o tapti pilnateisiu nariu jis vėl galės po metų.

„Sprendimas dėl tolesnės jo narystės gali būti priimamas po metų. Priežiūros komitetas pasilieka teisę bet kada jį peržiūrėti, jei paaiškėtų objektyvių duomenų iš dabar jau netoli teismo proceso esančios liberalų korupcijos bylos“, – pabrėžė konservatorius.

L. Kasčiūnas BNS sakė sutinkantis su Priežiūros komiteto sprendimu ir tikisi, kad toliau dirbs TS-LKD frakcijoje.

„Priimu garbingai. Toliau dirbsiu frakcijoje, darbuosimės“, – sakė L. Kasčiūnas.

Klausiamas, ar nesijaučia per griežtai nubaustas, Seimo narys sakė manantis, kad „buvo galima priimti paprastesnį sprendimą“, bet jo neginčija.

„Dabar reikia dirbti, yra ką veikti, aš turiu daug idėjų, ir informacinio saugumo srityje, ir šeimos politikos srityje, ir migracijos politikos srityje. Stengiuosi būti aktyvus, daug planų turiu, tikrai galiu dirbti“, – kalbėjo parlamentaras.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderis Gabrielius Landsbergis sakė kol kas nematantis priežasčių L. Kasčiūnui nedirbti konservatorių frakcijoje.

„Aš pasitikiu Priežiūros komiteto sprendimais, komitetas tikrai turėjo priimti sudėtingą sprendimą, ir aš jį gerbsiu. Manau, kad partijoje neturėtų būti dvejonių dėl šio sprendimo objektyvumo“, – BNS sakė G. Landsbergis.

„Dėl frakcijos, kol kas nematau (šalinimo – BNS) priežasčių, manau, kad suspenduotas narys gali dirbti“, – sakė konservatorių vadovas.

Kaip rašė „Lietuvos rytas“, teisėsaugos pareigūnai įtarė, kad konservatorius L. Kasčiūnas už finansinę paramą su juo susijusiai asociacijai iš tuometinio „MG Baltic“ viceprezidento R. Kurliansko gavo užduotį įtikinti ilgametę Biudžeto ir finansų komiteto narę I. Degutienę balsuoti už liberalo Šarūno Gustainio pataisą dėl vartojimo kreditų.

Tuomet į apklausą buvo iškviesta I. Degutienė. Politikė dienraščiui tvirtino kol kas negalinti atskleisti apklausos detalių, tačiau pripažino, kad į STT jai teko eiti dėl L. Kasčiūno: „Jis netiesiogiai prašė paramos Š. Gustainio teiktai pataisai, bet aš atsakiau, kad nesuktų galvos – niekam netarnavau ir netarnausiu.“

Straipsnyje taip pat minimas partijos lyderio Gabrieliaus Landsbergio liudijimas – šis politikas buvo keliskart susitikęs su R. Kurliansku.

L. Kasčiūnas „MG Baltic“ byloje yra liudytojas. Įtarimai pateikti buvusiam liberalų lyderiui Eligijui Masiuliui, Seimo nariui Gintarui Steponavičiui, eksparlamentarui Šarūnui Gustainiui, buvusiam „darbiečiui“ Vytautui Gapšiui ir buvusiam „MG Baltic“ viceprezidentui R. Kurlianskiui bei trims juridiniams asmenims – Liberalų sąjūdžiui, Darbo partijai bei koncernui „MG Baltic“.