Laurynas Kasčiūnas: „Ne „valstiečiai žalieji“ turi nurodinėti, kas kur turi nusišalinti“
„MG Bal­tic“ ko­rup­ci­jos by­lo­je apk­laus­tas kon­ser­va­to­rius Lau­ry­nas Kas­čiū­nas ne­ke­ti­na trauk­tis iš Sei­mo Na­cio­na­li­nio sau­gu­mo ir gy­ny­bos ko­mi­te­to (NSGK), bet nu­si­ša­lins nuo par­la­men­ti­nio ty­ri­mo dėl ga­li­mai ne­tei­sė­to po­vei­kio po­li­ti­niams pro­ce­sams.

„Šiuo atveju iš NSGK tikrai nesitrauksiu, bet susispenduosiu parlamentiniam tyrimui, kuris turi būti atliktas iki gegužės pirmos dienos“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė L. Kasčiūnas.

Politikas tvirtino ir šiuo metu nusišalinantis, kai per parlamentinį tyrimą nagrinėjama medžiaga, susijusi su politinės korupcijos byla.

„Aš nusišalinsiu nuo parlamentinio tyrimo, aš ir dabar tai darau, kai priartėja koks nors klausimas, kuris gali kelti tam tikrų niuansų, aš ir dabar nedalyvaudavau“, – sakė konservatorius.

Vytautas Bakas skeptiškai vertina siūlymus

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) vadovas „valstietis“ Vytautas Bakas skeptiškai vertina siūlymą iš komiteto patraukti politinės korupcijos byloje apklaustą konservatorių Lauryną Kasčiūną.

V. Bakas jį vadina vienu produktyviausių komiteto narių, sako iki šiol neturėjęs pagrindo suabejoti jo nešališkumu, o pasikeitimai komitete, anot vadovo, gali pakenkti pačiam tyrimui dėl galbūt neleistino poveikio politiniams procesams.

„Kokie nors pasikeitimai komitete galėtų padaryti žalos tyrimui. Kalbant konkrečiai apie L. Kasčiūną, per visą šį laiką, kai dirba komitete, nebuvo pagrindo suabejoti, kad jis yra šališkas ar ką nors darytų ne taip“, – BNS ketvirtadienį sakė V. Bakas.

„Priešingai, tai vienas produktyviausių komiteto narių. Aš manau, kad mes kalbėsimės trečiadienį apie tai su kolegomis, bet neskubėčiau pritarti, kad kažkas turėtų keistis“, – pridūrė komiteto vadovas.

Pranešė apie ketinimus

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis po susitikimo su premjeru Sauliumi Skverneliu ketvirtadienį paskelbė ketinantis kreiptis į NSGK, kad šis įvertintų L. Kasčiūno darbo šiame komitete galimybes.

„Susirūpinę esame, kad Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete dirbantis asmuo yra įvardytas kaip toks viešai nepatikimas galbūt žmogus, todėl manome, kad reikėtų kreiptis į patį komitetą, kad jis svarstytų, ar kurį nors laiką ten galėtų dirbti pakaitinis komiteto narys“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė V. Pranckietis.

L. Kasčiūnas reaguodamas į Seimo pirmininko pareiškimą sako, kad „ne „valstiečiai žalieji“ turi nurodinėti opozicinėms frakcijoms ir jų nariams, kas kur turi nusišalinti, kas kur turi dirbti, čia mūsų frakcijos sprendimas“.

Saulius Skvernelis teigė, kad NSGK, šiuo metu atliekantis parlamentinį tyrimą apie verslo ir interesų grupių įtakas politikams, valstybės institucijoms, turėtų panagrinėti viešai paskelbtą informaciją apie konservatorių susitikimus su buvusiu koncerno „MG Baltic“ viceprezidentu Raimondu Kurlianskiu.

„Viešoje erdvėje pasirodžiusi informacija kelia daug klausimų, daug nerimo, bet yra gerai tai, kad Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas, turintis specialiosios komisijos teises, tiria sąsajas politikų ir verslo galimo korupcinio susiliejimo, tikimės, kad ir į tuos klausimus, kurie viešai buvo iškelti, yra komiteto kompetencija atsakyti“, – sakė premjeras.

„Man atrodo keista, kad žmogus, kuris pagal pateiktą viešai informaciją galimai buvo susaistytas labai tampriais ryšiais ir atskirais pavedimais, dalyvauja tyrime, kur pats figūruoja“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas.

Dienraštis „Lietuvos rytas“ trečiadienį paskelbė, kad politinės korupcijos byloje Seimo vicepirmininkei konservatorei Irenai Degutienei Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT) teko lankytis dėl tuomet dar parlamentaro mandato neturėjusio dabartinio frakcijos kolegos L. Kasčiūno. Jis tuomet dirbo I. Degutienės padėjėju.

Kaip rašo dienraštis „Lietuvos rytas“, pareigūnai įtarė, kad konservatorius už paramą su juo susijusiai asociacijai iš tuometinio „MG Baltic“ viceprezidento R. Kurliansko gavo užduotį įtikinti ilgametę Biudžeto ir finansų komiteto narę I. Degutienę balsuoti už liberalo Šarūno Gustainio pataisą dėl vartojimo kreditų.

Tuomet į apklausą buvo iškviesta I. Degutienė. Politikė dienraščiui tvirtino kol kas negalinti atskleisti apklausos detalių, tačiau pripažino, kad į STT jai teko eiti dėl L. Kasčiūno: „Jis netiesiogiai prašė paramos Š. Gustainio teiktai pataisai, bet aš atsakiau, kad nesuktų galvos – niekam netarnavau ir netarnausiu.“

Straipsnyje taip pat minimas partijos lyderio Gabrieliaus Landsbergio liudijimas – šis politikas buvo keliskart susitikęs su R. Kurliansku.

L. Kasčiūnas „MG Baltic“ byloje L. Kasčiūnas yra liudytojas. Įtarimai pateikti buvusiam liberalų lyderiui Eligijui Masiuliui, Seimo nariui Gintarui Steponavičiui, Šarūnui Gustainiui, buvusiam „darbiečiui“ Vytautui Gapšiui ir buvusiam „MG Baltic“ viceprezidentui R. Kurlianskiui bei trims juridiniams asmenims – Liberalų sąjūdžiui, Darbo partijai bei koncernui „MG Baltic“.