KT spręs, ar Kristina Brazauskienė pagrįstai pretenduoja į nemokamą būstą
Vy­riau­sy­bė ma­no, kad įsta­ty­me nu­ma­ty­ta to­kia pri­vi­le­gi­ja yra ne­pag­rįs­ta.

Konstitucinis Teismas Vyriausybės prašymu ketvirtadienį pradės nagrinėti bylą, ar Konstitucijai neprieštarauja įstatymas, suteikiantis teisę prezidento našlei verslininkei Kristinai Brazauskienei gauti nemokamą būstą.

Byla bus nagrinėjama rašytinio proceso tvarka – viešas posėdis nebus rengiamas.

Vyriausybė teigia, kad įstatyme numatyta teisė į nemokamą būstą prezidento sutuoktiniui po jo mirties gali būti laikoma nepagrįsta privilegija.

Su sūnumi Vilniuje viešbutį valdanti K. Brazauskienė šiemet paprašė Vyriausybės persiųsti sąrašą siūlomų būstų, kur ji galėtų gyventi nemokamai.

Apie tai, kad ponia Brazauskienė Lietuvoje būna retai, rašė LŽ. Šiuo metu dažniau Amerikoje laiką leidžianti Algirdo Brazausko našlė teigė esanti kaip niekad rami: „Priešingai – gyvenu geriau nei bet kada, tačiau neslėpsiu, esu nusivylusi Lietuvos valdžia ir šioje šalyje gyventi nebenoriu. Užsienyje mane labiau gerbia nei Lietuvoj“, – sako Kristina Brazauskienė.

Beveik dvejus metus po įsigaliojusio teismo sprendimo, kad Kristina Brazauskienė turi išsikraustyti iš Turniškių, ji nelegaliai vis dar gyveno rezidencijoje. Tiksliau, kaip sakė Kristina, ji jau ten nebegyveno, bet atvykdavo pasiimti daiktų.

„Suprantat, tiesiog man buvo baisu. Aš turbūt mėnesį sapnavau, kad kraustausi. Nesupratau, kad reikės kada nors palikt šiuos namus, nes ir prezidentė įrodinėjo, kad čia įstatymas yra, kad tai man priklauso. Aš gi atsisakiau visų valdiškų baldų. Paskui mes nusipirkome savo, – sako Kristina. – Kai tik sugrįždavau į savo namus Turniškėse, mane apsauga prie įvažiavimo tikrindavo ilgiau nei oro uoste skrendant į Ameriką“.