Konservatorių ir „valstiečių“ kova dėl reitingų
Par­ti­jų rei­tin­gų vir­šū­nė­je – opo­zi­ci­niai kon­ser­va­to­riai ir val­dan­tie­ji „vals­tie­čiai“, ro­do nau­jau­sia por­ta­lo del­fi.lt. už­sa­ky­mu at­lik­ta apk­lau­sa.

Visuomenės nuomonės tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ rugpjūčio 21–28 dienomis atliktos apklausos duomenimis, rinkimuose į Seimą už Tėvynės sąjungą – Lietuvos krikščionis demokratus (TS-LKD) buvo pasirengę balsuoti 16,3 proc., o už Valstiečių ir žaliųjų sąjungą (LVŽS) – 15,9 proc. rinkėjų

Šių partijų reitingų pokyčiai per mėnesį buvo nežymūs ir neviršijo 3,1 proc. paklaidos. Liepą už TS-LKD būtų balsą atidavę 16,6 proc., o už LVŽS – 17 proc. respondentų.

Valdantieji socialdemokratai, kaip ir liepą, liko trečioje pozicijoje – už juos nurodo ketiną balsuoti 11,3 proc. apklaustųjų. Opozicinis Liberalų sąjūdis sulaukė 6,8 proc. paramos (7 proc.liepą), opozicinius „tvarkiečius“ nurodo palaikantys 5 proc. (5,3 proc. liepą) apklausos dalyvių.

Kitos partijos, kaip rodo apklausa, neperžengtų 5 proc. barjero. Arčiausiai šios ribos – parlamentinė Lietuvos lenkų rinkimų akcija, kurią nurodo remiantys 4,7 proc. respondentų (4,5 proc liepą).