Konservatoriai neduoda Ramūnui Karbauskiui ramybės
Kon­ser­va­to­riai, rem­da­mie­si ži­niask­lai­do­je pa­skelb­ta in­for­ma­ci­ja apie tau­ti­nių kos­tiu­mų fi­nan­sa­vi­mą, ža­da kreip­tis į Vy­riau­sią­ją rin­ki­mų ko­mi­si­ją.

Žiniasklaidoje paviešinus informaciją apie tai, kaip Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Seimo nariai naudodamiesi fondu „Švieskime vaikus“, kuriam 500 000 eurų skyrė įmonės „Agrokoncernas“ ir „Agrokoncerno grūdai“, savo rinkimų apygardose dalina tautinius kostiumus vaikams, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ( TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis teigia, kad partija ruošia kreipimąsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) su prašymu pradėti tyrimą dėl neteisėto LVŽS finansavimo.

„Matome faktus apie tai, kaip Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Seimo nariai savo apygardose partijos vardu dalina tautinius kostiumus darželinukams. Surinkti duomenys apie pasikartojančius ir sistemiškus veiksmus, kai šalia kostiumų dalinimo, Seimo nariai agituoja žmones, pasakoja apie savo darbus, o visą šią akciją puse milijono eurų finansuoja „Agrokoncernas“ ir jo įmonės per fondą „Švieskime vaikus“, – šokiruoja įžūlumu, – teigia G. Landsbergis. – Akivaizdu, kad tai yra neteisėtas partijos finansavimas ir tam turi būti užkirstas kelias. To ignoruoti tikrai negalima ir tai yra dar vienas faktas, kaip stambus verslo koncernas, suaugęs su politine partija, stengiasi nupirkti mūsų šalies demokratiją. Reaguodami į šią situaciją mes ruošiame kreipimąsi į VRK ir tikėsimės greitos bei sąžiningos reakcijos. Tai bus dar vienas išbandymas šiai institucijai“.

Kreipimasis į Vyriausiąją rinkimų komisiją su prašymu pradėti tyrimą dėl neteisėto Valstiečių ir žaliųjų sąjungos finansavimo bus parengtas bei išsiųstas artimiausiu metu.

LŽ primena, jog 2016 metų pabaigoje valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis R. Karbauskis paskelbė apie idėją apie 150 tūkst. ikimokyklinukų 2018 metais padovanoti po tautinį kostiumą. Jis skaičiavo, kad tam reikėtų apie 3 mln. eurų ir planavo įsteigti specialų fondą bei pabrėžė, kad tai būtų privati iniciatyva. Idėjai sulaukus kritikos, R. Karbauskis buvo pranešęs, kad ją atideda neribotam laikui.