Keliami reikalavimai: Edmundas Jakilaitis negalės kandidatuoti į LRT vadovus
Lie­tu­vos ra­di­jo ir te­le­vi­zi­jos ta­ry­ba an­tra­die­nį nu­spren­dė, kad iš kan­di­da­tų į LRT ge­ne­ra­li­nius di­rek­to­rius bus rei­ka­lau­ja­ma tu­rė­ti ma­gis­tro laips­nį.

Toks sprendimas užkerta kelią atrankoje dalyvauti prodiuseriui ir žurnalistui Edmundui Jakilaičiui – jis turi žurnalistikos bakalauro laipsnį.

„Esu baigęs žurnalistiką, tačiau jau keliolika metų neparašau magistro darbo Vilniaus universiteto tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute“, – BNS sakė E. Jakilaitis.

Anksčiau žurnalistas teigė svarstantis kandidatuoti į LRT generalinio direktoriaus pareigas.

Antra dabartinio LRT vadovo Audriaus Siaurusevičiaus kadencija baigiasi šių metų balandžio pradžioje. Jis antradienį BNS neatsakė, ar sieks vėl tapti generaliniu direktriumi.

A. Siaurusevičiaus pavaduotojas Rimvydas Paleckis BNS taip pat nekomentavo, ar dalyvaus atrankoje. Jis anksčiau yra sakęs, jog tai priklausys nuo dabartinio direktoriaus apsisprendimo.

Reikalavimus kandidatams ir būsimo konkurso aprašą patvirtinusi LRT taryba atranką žada paskelbti artimiausiu metu. Tarybos pirmininkas Žygintas Pečiulis teigė, jog tai gali įvykti šią savaitę, o pats konkursas tikriausiai vyks kovą.