Kanapių entuziastai mini kultūros dieną
Penk­ta­die­nį prie Sei­mo ka­na­pių en­tu­zias­tai ren­gia Ka­na­pių kul­tū­ros die­ną, LŽ trans­liuos tie­sio­giai. 

Šiuo renginiu siekiama „šviesti visuomenę ir skatinti diskusiją apie kanapių padėtį Lietuvoje ir užsienyje, pažindinti žmones su plačiomis kanapės augalo panaudojimo galimybėmis“, teigia renginį organizuojančios „Žaliojo žiedo draugijos“ pranešime.

Anot jo, renginio metu bus skatinama „neteisėto kanapių naudojimo prevencija, siūlant inovatyvias, tačiau neretai skeptiškai pasitinkamas, politikos alternatyvas tokias kaip visuotinį ar dalinį kanapių įteisinimą visų žmonių medicininių ir tik pilnamečių asmenų rekreacinių poreikių tenkinimui“.

Nepriklausomybės aikštėje bus pastatytas informacijos centras-palapinė, kur bus teikiama informacija apie kanapių kultūrą, jų panaudojimo galimybes ir pan.

„Taip pat tikimės sulaukti Lietuvoje kanapininkystę praktikuojančių atstovų, nuo smulkių sodininkų iki stambių verslininkų, kurie tikimės, jog kanapes pristatys iš savo perspektyvos, papasakos apie savo veiklas, pademonstruos savo produkciją, supažindins su kanapių verslo pasauliu.

Tradiciškai ketiname praeivius ir renginio dalyvius vaišinti lietuviška kanapių arbata“, – teigiama „Žaliojo žiedo draugijos“ pranešime.

Kanapių šalininkai prie Seimo rinksis jau trečią kartą.

Marihuana laikoma psichotropine medžiaga, ji turi veikliosios medžiagos – tetrahidrokanabinolio. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) nurodo, kad kanapės yra labiausiai paplitusi nelegaliai parduodama narkotinė medžiaga pasaulyje, ją pirmąkart išbando jaunesnio amžiaus asmenys, nei kitus narkotikus.

Anot PSO, ilgalaikis kanapių vartojimas sukelia priklausomybę, kenkia kognityviniams gebėjimams, atminčiai ir informacijos įsisavinimui, sukelia plaučių ligas, gali pasunkinti šizofrenijos simptomus.