Išlydėti „Misiją Sibiras'18“ dalyviai
Vil­niaus ge­le­žin­ke­lių sto­ty­je iš­ly­dė­tos dvi „Mi­si­ja Si­bi­ras'18“ ko­man­dos. 

Dėl netikėtai pasikeitusio misijos plano, kai Rusijos ambasada Lietuvoje nusprendė neišduoti ekspedicijos dalyviams vizų, abi komandos išvyksta ne į Sibirą, o Kazachstaną, Karagandos, Džezkazgano bei Balchašo apylinkes. Buvusioje Kazachijos SSR veikė kelios dešimtys lagerių, kuriuose buvo kalinami apie 20 tūkstančių politinių kalinių iš Lietuvos. Pagal lietuvių tremties įkalinimo ir palaidojimo mastą Kazachstano teritoriją lenkia tik Rusija.

Vakar Lietuvos prezidentė taip pat išlydėjo misijos dalyvius, kuri per susitikimą teigė, jog jokios dirbtinės kliūtys negali sukliudyti pilietinei jaunimo iniciatyvai pagerbti stalinizmo aukų, kaip neįmanoma nuneigti istorinės tiesos apie mūsų tautos patirtą genocidą. Ši atmintis visada bus gyva, ir tai patvirtina jaunimo patriotinis pasiryžimas atlikti šių metų žygius, nepaisant trikdžių. Šiemetinė misija yra išskirtinė dar ir tuo, kad ji taip pat įprasmina Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmetį. Valstybės susigrąžinimas buvo didžiausia mūsų tremtinių ir politinių kalinių svajonė bei viltis.

17-osios, misijos dalyviams prezidentė palinkėjo sėkmės įveikti visus iššūkius, atlikti numatytus darbus ir parsivežti vertingų įspūdžių, kuriais galėtų pasidalyti ir su tais, kuriems šios kelionės adresai yra jų skaudžios biografijos dalis, ir su jaunąja karta, kuri ateityje perims istorinės atminties saugojimo misiją.

Roberto Dačkaus nuotrauka

Per „Misija Sibiras“ 13 veiklos metų tremties vietose sutvarkyta daugiau kaip 150 lietuviškų kapinių. Kasmet gausėja misijoje dalyvauti norinčių jaunuolių – nuo projekto pradžios daugiau kaip 12 tūkstančių jaunų žmonių užpildė atrankos anketas, vien šiemet jų užpildyta beveik tūkstantis.

Paskutinį kartą Kazachstane „Misija Sibiras“ lankėsi 2009 metais.

Prisidėti prie ekspedicijos gali jau dabar! Parašyk el. paštu jauniems@jauniems.lt, jeigu turi artimųjų, kurie patyrė kalinimus Kazachstane ir padėk mums įgyvendinti misiją dar tvirčiau. Taip pat gali padėti nuveikti daugiau trumpaisiais numeriais 1891 (auka 2 EUR) arba 1892 (auka 3 EUR) bei aukojimo platformoje aukok.lt!