Ingridos Šimonytės klausimai VRK dėl paslėptos reklamos „Naisių vasaroje“
Sei­mo kon­ser­va­to­rė Ing­ri­da Ši­mo­ny­tė pra­šo iš­tir­ti ar se­ria­lo „Nai­sių va­sa­ra“ ne­bu­vo nau­do­ta pa­slėp­ta „vals­tie­čių“ rek­la­ma.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Ingrida Šimonytė kreipėsi į Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkę Laurą Matjošaitytę, prašydama ištirti portalo 15min.lt straipnsyje atskleistų aplinkybių dėl politinės Seimo rinkimų kampanijos metu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos galimai naudotos paslėptos politinės reklamos, galimo neteisėto šios politinės partijos finansavimo bei galimo šiurkštaus Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo bei finansavimo kontrolės įstatymo pažeidimo.

Kaip teigiama pranešime, nuo 2009 m. rodytame seriale piliečiai rado paslėptos Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos politinės reklamos, netgi atpažino partijos lyderį viename iš pagrindinių filmo herojų vaidmenyje.

„Nors Vyriausiajai rinkimų komisijai skundai dėl galimai paslėptos reklamos buvo perduoti dar 2016 m., tačiau ši klausimą tyrė ilgai ir iki šiol dar nesugebėjo įvertinti filmo turinio, kūrybos ir finansavimo bei demonstravimo aplinkybių. Paradoksalu, kad tai, kas kelia daug abejonių visuomenei ir žurnalistams, nekelia jokio susirūpinimo Vyriausiajai rinkimų komisijai. Todėl pastarajai ir formuluojame labai aiškius klausimus bei užduotis“, – sako Seimo narė I. Šimonytė.

Parlamentarė klausia, ar minėtame serialo „Naisių vasara“ atitinka politinės reklamos apibrėžimą, taip pat ar ta aplinkybė, kad politinės reklamos žanrui priskirtiną serialą „Naisių vasara“ finansavo su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovais susiję asmenys, kaip jie yra apibrėžti įstatymuose, negali būti traktuojama kaip paslėpta Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos reklama. Kiek iš viso Ramūno Karbauskio vadovaujamas UAB „Agrokoncernas“ ir kitos su juo siejamos įmonės yra sumokėjęs už serialo „Naisių vasara“ kūrimą ir rodymą per televiziją?

Jeigu serialo „Naisių vasara“ kūrimo ir rodymo sąnaudos priskirtinos politinės Seimo rinkimų kampanijos finansavimo išlaidoms ir nebuvo atspindėtos Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos VRK pateiktose ataskaitose, ar tai neturėtų būti vertinama kaip šiurkštus Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo bei finansavimo kontrolės įstatymo 23 straipsnio 6 ir 9 dalių pažeidimas.