Į avariją pateko 4 šarvuočiai, sužeista apie 13 karių
Prie­nų ra­jo­ne ket­vir­ta­die­nį su­si­dū­rė ke­tu­ri Jung­ti­nių Vals­ti­jų ka­riuo­me­nės šar­vuo­čiai, per ava­ri­ją su­žeis­ta apie 13 ame­ri­kie­čių ka­rių, BNS pra­ne­šė Lie­tu­vos ka­riuo­me­nės at­sto­vas.

Pirminiais duomenimis, įvairaus lygmens sužeidimus patyrė apie 13 JAV karių, jie nugabenti į Kauno klinikas profilaktiniam patikrinimui, praneša Krašto apsaugos ministerija.

Pirminiais duomenimis, civiliai į autoįvykį nepateko ir nenukentėjo.

Įvykio vietoje dirba Lietuvos kariuomenės Karo policijos, Policijos ir greitosios medicinos pagalbos medikai.

Lietuvos kariuomenė informuoja, kad kelias Prienai-Kaunas yra laikinai užtvertas ir gyventojai prašomi rinktis kitą maršrutą.

Du iš keturių JAV šarvuočių „Stryker“ nuvažiavo nuo kelio, jie vyko į Kazlų Rūdą, BNS sakė Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo atstovas spaudai kapitonas Tomas Pakalniškis.

JAV kariai dalyvauja Baltijos šalyse birželį vykstančiose pratybose „Kardo kirtis“.

Alytaus apskrities policijos atstovė Eglė Kačinskienė BNS sakė, kad pranešimas apie avariją gautas apie 11.10 val. Policija buvo iškviesta reguliuoti eismo.

KAM archyvo nuotrauka

LŽ primena, jog birželio 6 d. vėlyvą vakarą Jungtinių Amerikos Valstijų Sausumos pajėgų II-ojo kavalerijos pulko pirmosios didžiosios kolonos įriedėjo į Lietuvos teritoriją – taip prasidėjo didžiausias iki šiol šalyje vykdytas karinės technikos judėjimas etapas. Tai tarptautinių pratybų „Saber Strike 2018“ (liet. „Kardo kirtis 2018“) dalis.

Iš viso per artimiausias tris birželio 6–9 d. naktis į Lietuvą įvažiuos apie keturiasdešimt kolonų – daugiau kaip 1 tūkst. kovinės technikos priemonių ir 3 tūkst. JAV karių, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Per pirmąją naktį, birželio 6 d., planuojama, kad į Lietuvos teritoriją turėjo įvažiuoti iki 15 kolonų, kuriose – iki 30 kovinių transporto priemonių. Karinės technikos judėjimas numatomas per Kalvarijų užkardą, kiek mažesnis per Lazdijų. Visas šias kolonas lydėjo Lietuvos karo policijos ekipažai. Paskutinė kolona nuo pasienio turėtų pajudėti iki 10.00 val. ryto. Analogiška tvarka ir apimtimi karinės technikos judėjimai bus vykdomi ir kitas dvi naktis.

Visos kolonos, kurios judės per Lietuvą, vyks į Lietuvos kariuomenės Kazlų Rūdos poligoną. Jame Lietuvos kariuomenė yra įrengusi specialią bazę JAV kariams ir technikai priimti. Atvykę kariai turės galimybę pailsėti ir parengti transporto priemones tolimesniam judėjimui. Iš Kazlų Rūdos poligono nuo birželio 9 d. dalis karinių kolonų judės į Gaižiūnų karinį poligoną (Jonavos r.), kur dalyvaus pratybose „Saber Strike 2018“.