Grįžtanti Ona Valiukevičiūtė Kęstučiui Pūkui: galės ir į tėvystės atostogas išeiti
Par­ti­jos „Tvar­ka ir tei­sin­gu­mas“ at­sto­vė Ona Va­liu­ke­vi­čiū­tė sa­ko ei­sian­ti į Sei­mą vie­to­je apie at­sis­ta­ty­di­ni­mą pra­ne­šu­sio Kęs­tu­čio Pū­ko.

„Taip, kodėl ne? Esu partijos narė, manęs niekas nenureitingavo žemyn. Dar yra nebaigtų darbų“, – BNS sakė O. Valiukevičiūtė.

Ji taip pat teigiamai vertino K. Pūko pasirinkimą nebetęsti apkaltos proceso ir atsistatydinti.

„Gerbdamas save, savo šeimą, savo sveikatą, jis seniai tą turėjo padaryti. Labai gražu, galės ir į tėvystės atostogas išeiti, dešimtas vaikelis“, – teigė politikė.

Ji sako, jog Seime dirbs ten, kur ją deleguos partija, tačiau norėtų rinktis pozicijas Švietimo ir mokslo, Kultūros arba Žmogaus teisių komitete – srityse, kuriose dirbo ankstesnes tris kadencijas. O. Valiukevičiūtė buvo renkama į Seimą nuo 2004 iki 2016 metų.

Kaip sakė prieš Kalėdas LŽ kalbinta O. Valiukevičiūtė, 12 metų praleidus Seime sekusi įvykius, taičiau ir pailsėti spėjo, tačiau teigė K. Pūko apkaltos procesu nesidominti. Metus dirbantis Seimas O. Valiukevičiūtei palieka dvejopą įspūdį. „Nesu iš tų, kurie linkę viską kritikuoti. Bet kokiuose darbuose, srityse stengiuosi įžiūrėti bent mažumėlę pozityvumo“, – teigė buvusi parlamentarė. Labiausiai O. Valiukevičiūtė sakė norinti pagirti D. Šakalienę, kuri užbaigė jos kurtą projektą dėl draudimo mušti vaikus. Per tris kadencijas buvusi Seimo narė prisiminė dirbusi įvairiuose komitetuose, tačiau artimiausi jai buvo – Švietimo, mokslo ir kultūros (dabar tai – du komitetai) bei Žmogaus teisių. „Mano veikla daugiausia ir buvo susijusi su žmogaus teisėmis“, – sakė ji. Pasak O. Valiukevičiūtės, kad ir kur ji dirbo – su valdančiaisiais ar opozicijoje, – stengėsi „pinigus gauti ne už dyką“.

Pagal partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąrašą į Seimą išrinktas K. Pūkas penktadienį pranešė apie atsistatydinimą. Teisėsauga tiria jo galimą seksualinį priekabiavimą – Konstitucinis Teismas jį pripažino sulaužius priesaiką ir pažeidus Konstituciją, kai, įtariama, seksualiai priekabiavo prie jo padėjėjomis norėjusių įsidarbinti ar šias pareigas ėjusių merginų. Seimas penktadienį ketino apsispręsti dėl jo mandato panaikinimo.