Gitanas Nausėda – lyderis tarp kandidatų į prezidentus
Eko­no­mis­tas Gi­ta­nas Nau­sė­da iš­lie­ka gy­ven­to­jų apk­lau­sų ly­de­ris tarp svars­to­mų kan­di­da­tų į pre­zi­den­tus, ro­do ket­vir­ta­die­nį por­ta­lo del­fi.lt pa­skelb­tas vi­suo­me­nės nuo­mo­nės ty­ri­mas.

Vasario pabaigoje atliktos apklausos duomenimis, už G. Nausėdą balsuotų 20,4 proc. respondentų, Kauno merą Visvaldą Matijošaitį palaikytų 11,7 proc. apklaustųjų, o ministrą pirmininką Saulių Skvernelį rinktųsi 9,3 procentai.

Gruodį paskelbtoje analogiškoje apklausoje pirmoje vietoje buvo G. Nausėda su 15,6 proc. žadamų balsų, o už S. Skvernelį planavo balsuoti 11,3 proc. apklaustųjų. Kauno merą tuo metu būtų palaikę 10,9 procentai žmonių.

Naujausios apklausos duomenimis, į populiariausių svarstomų kandidatų penketuką dar patektų parlamentarė Ingrida Šimonytė su 5,6 proc. palaikymu ir buvęs Europos Sąjungos ambasadorius Maskvoje Vygaudas Ušackas su 5,5 proc. reitingu.

Dar žemiau rikiuojasi parlamentarai Naglis Puteikis ir Žygimantas Pavilionis, Europos Parlamento narys Antanas Guoga, eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

13,3 proc. apklaustųjų nurodė nežinantys, kaip balsuotų. Dar 14,8 proc. respondentų sakė, kad nebalsuotų apskritai.

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“ visuomenės nuomonės apklausą naujienų portalo delfi.lt užsakymu atliko vasario 19–27 dienomis. Apklausti 1006 respondentai nuo 18 iki 75 metų.

Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2019 metais.