Gintauto Palucko vedama LSDP atsiplėšė nuo Gedimino Kirkirlo LSDDP
Jei rin­ki­mai į Sei­mą vyk­tų ar­ti­miau­sią sek­ma­die­nį, juo­se dau­giau­siai bal­sų gau­tų Tė­vy­nės są­jun­ga-Lie­tu­vos krikš­čio­nys de­mo­kra­tai. Pa­ly­gin­ti su pra­ėju­siu mė­ne­siu, ūg­te­lė­jo Gin­tau­to Pa­luc­ko va­do­vau­ja­mų so­cial­de­mo­kra­tų rei­tin­gas.

Naujienų portalo delfi.lt užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa rodo, kad birželį už Socialdemokratų partiją ketino balsuoti 7,8 proc. respondentų, gegužę tokių buvo 5,4 procento.

Nors šis pokytis neviršija paklaidos ribų, jis rodo nedidelį socialdemokratų atotrūkį nuo buvusių bendražygių socialdarbiečių. Po skilimo abi politinės jėgos po lygiai dalijosi rėmėjų balsus.

Birželį, anot apklausos, nuo socialdemokratų atskilusi Gedimino Kirkilo vadovaujama Lietuvos socialdemokratų darbo partija turėjo 4,5 proc. rėmėjų, gegužę tokių buvo 4,9 procento.

Birželį už opozicinius konservatorius būtų balsavę 17,1 proc. apklaustųjų, gegužę – 17,8 proc., už valdančiąją Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą – atitinkamai 15,4 proc. ir 16,2 procento.

Trečioje vietoje liko į valdančiąją koaliciją siekianti patekti partija „Tvarka ir teisingumas“, jai savo balsus būtų atidavę 8,2 proc. apklausoje dalyvavusių rinkėjų, prieš mėnesį tokių buvo 7,4 procento.

Šiek tiek paaugo ir Darbo partijos reitingas – nuo 4,9 proc. gegužę iki 6,7 proc. birželį.

Liberalų sąjūdis dar neperlipa 5 proc. rinkimų barjero. Jo reitingas birželį buvo 4,6 proc., o gegužę – 3,8 procento.

Už Lietuvos lenkų rinkimų akciją-Krikščioniškų šeimų sąjungą birželį ketino balsuoti 4 proc., gegužę – 3,9 proc. respondentų, už Lietuvos centro partiją – atitinkamai 2,9 proc. ir 3,1 procento.

Už kitą partiją birželį būtų balsavę 4,6 proc., gegužę – 4,4 proc. apklaustųjų.

Anot apklausos, 14,2 proc. respondentų birželį būtų nebalsavę, dar 10 proc. nežinojo, už ką balsuoti.

Tyrėjai birželio 19 – 27 dienomis visoje Lietuvoje apklausė 1003 respondentus nuo 18 iki 75 metų.

Tyrimo rezultatų paklaida sudaro 3,1 procento.