Gintaras Paluckas: atskalūnai savo partiją kuria perviliodami LSDP narius
Par­la­men­ti­nė­je val­dan­čio­jo­je koa­li­ci­jo­je su „vals­tie­čiais“ li­kę so­cial­de­mo­kra­tai, per­si­va­di­nę į Lie­tu­vos so­cial­de­mo­kra­tų dar­bo par­ti­ją, nau­ją po­li­ti­nį da­ri­nį ku­ria ne­są­ži­nin­gai, sa­ko so­cial­de­mo­kra­tų par­ti­jos (LSDP) va­do­vas Gin­tau­tas Pa­luc­kas.

Pasak jo, manipuliacijomis siekiama išvesti iš LSDP kuo daugiau žmonių.

„ Mūsų buvęs bičiuliai vis dar aktyviai mėgina suformuoti savo naują politinį darinį mūsų sąskaita: kreipiasi, prašo, manipuliuoja informacija, dezinformacija, siūlo įvairiausius dalykus mūsų bičiuliams, skyrių pirmininkams, paprastiems skyrių nariams, siekdami išvesti iš partijos kuo daugiau žmonių ir iš mūsų, socialdemokratų, suformuoti kažkokį naują darinį“, – tarybos posėdyje, į kuri susirinko 160 narių, Kaune šeštadienį teigė partijos vadovas.

G.Paluckas sako, kad tos paskatos esančios bevaisės ir tai jį džiuginą.

„Mes esame vieningi, veikiame stabiliai. Nepaisant tos dezinformacijos ir kitų dalykų, nepasiduodame jiems“, – kalbėjo jis.

Anot G. Palucko, naujos partijos kūrimo atidėjimas rodo tokios politinės jėgos nepatrauklumą.

„Vien pats faktas, kad naujos politinės organizacijos įkūrimas atidėjinėjamas nuo praėjusių metų pabaigos į vasarį, dabar į kovą, paskui bus atidėtas neapibrėžtam laikotarpiui, aiškiai simbolizuoja, kad patrauklumo kurti tokią organizacijai nėra. Idėjos ir minties anoje pusėje nėra“, – pareiškė G. Paluckas.

Jis taip pat pabrėžė nesant poreikio „veltis į diskusijas“ dėl tarpusavio santykių aiškinimosi.

Pernai rudenį LSDP nusprendė pasitraukti iš valdančiosios koalicijos su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Šiam sprendimui nepakluso dalis Seimo socialdemokratų. Dešimt jų pasitraukė iš partijos ir parlamente įkūrė Lietuvos socialdemokratų darbo frakciją.

Prezidento rinkimuose, kurie vyks 2019 metais, Socialdemokratų partija (LSDP) turės savo kandidatą, šeštadienį nuspręsta vykusiame partijos tarybos posėdyje.

„Mes apsisprendėme dėl dalyvavimo prezidento rinkimuose – mes juose dalyvausime ir turėsime savo kandidatą. Šiandien prasideda kandidatų paieškos, kėlimai skyriuose“, – Lietuvos radijui pareiškė partijos vadovas Gintautas Paluckas, pats rinkimuose nedalyvausiąs dėl amžiaus.

Kandidatūras iki lapkričio 1 dienos siūlys partijos skyriai, o patvirtins lapkričio mėnesį vyksianti konferencija.

Socialdemokratas buvęs ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius, su G. Palucko varžęsis dėl partijos vadovo posto, abejoja, ar partija turi tinkamą kandidatą.

„Žinant V. Blinkevičiūtės (ilgametė europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė – BNS) poziciją, labai aišku, kad vienintelis galimas kandidatas V.P.Andriukaitis (eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis – BNS). Na dar galima rinktis iš Juozo Oleko, Algirdo Syso, Rasos Budbergytės. Nors visi keturi kolegos geri politikai, bet... trūksta, trūksta. Todėl vis dar manau, kad daug prasmingiau būtų ribotus finansinius resursus panaudoti savivaldos rinkimams. Dalyvaut visur ir būt tik „statistais“ nėra būtina“, – šeštadienį feisbuke parašė politikas.

Pasak G.Palucko, iki gegužės paaiškės kandidatai į merus, o iki lapkričio – į rajonų tarybos narius per savivaldos rinkimus.

G.Paluckas kol kas nesako, ar kandidatuos į Vilniaus merus.

„Tai priklausys nuo Vilniaus skyriaus apsisprendimo, kaip jie matys“, – teigė partijos lyderis.

Tačiau G.Paluckas pranešė nedalyvausiantis Europos Parlamento rinkimuose. „Nedalyvausiu reitingavimuose, čia bus kitas sąrašo lyderis“, – teigė jis.