Gediminas Kirkilas: mes nevisiškai teisingai priešinamės Astravo AE
Val­dan­čių­jų Lie­tu­vos so­cial­de­mo­kra­tų dar­bo par­ti­jos (LSDDP) pir­mi­nin­kas Ge­di­mi­nas Kir­ki­las sa­ko, kad Lie­tu­va ne­tin­ka­mai prieš­ina­si Bal­ta­ru­si­jo­je sta­to­mai As­tra­vo at­omi­nei elek­tri­nei (AE).

„Čia mano požiūris, asmeninė nuomonė – mes nevisiškai teisingai priešinamės šitam projektui, užėmėme nevisiškai teisingą poziciją. Nes mes bandome įrodyti Briuseliui ir kitoms tarptautinėms institucijoms, kad neva tai Baltarusija stato elektrinę, kad nusižudytų ir atitinkamai Lietuvą nužudytų“, – interviu Žinių radijui trečiadienį sakė G. Kirkilas.

Anot jo, Europoje yra daug atominių elektrinių, kurios stovi prie valstybių sienų.

„Taip niekas Briuselyje ir kitose tarptautinėse institucijose nežvelgia“, – pridūrė jis.

Lietuva yra pagrindinė už 50 kilometrų nuo Vilniaus statomos jėgainės kritikė ir pernai pripažino Astravo atominę elektrinę nesaugia, keliančia grėsmę nacionaliniam saugumui, aplinkai ir visuomenės sveikatai.

Lietuva žada blokuoti elektrinės gaminamos elektros importą ir taip apsunkinti projektą. Tačiau kitos Europos šalys nesutiko su Lietuvos pasiūlymo imtis platesnio boikoto.

Minskas tikina, kad Astravo elektrinė statoma saugiai. Baltarusija tikisi, kad pirmasis jėgainės reaktorius pramoninei elektros gamybai bus parengtas iki 2019 metų pabaigos, o antrasis pradės veikti 2020 metų viduryje. Projektą finansuoja Rusijos vyriausybė.