Gabrielius Landsbergis ragina liberalus kartu kurti „ateities Lietuvą“
Šeš­ta­die­nį Kau­ne vyks­tan­čia­me Li­be­ra­lų są­jū­džio su­va­žia­vi­me šią opo­zi­ci­nę par­ti­ją svei­ki­nęs Tė­vy­nės są­jun­gos – Lie­tu­vos krikš­čio­nių de­mo­kra­tų ly­de­ris Gab­rie­lius Lands­ber­gis ra­gi­no ieš­ko­ti po­li­ti­ko­je komp­ro­mi­sų.

„Mes turime atsakyti į klausimą, kas kurs rytojaus Lietuvą – kurie žmonės, kurie susitarimai, kurie kompromisai padės mums eiti tolyn į priekį, ar esame pasirengę jų ieškoti, – kalbėjo G. Landsbergis. – Aš žinau viena. Žinau, kad Tėvynės sąjunga yra pasirengusi. (...) Aš labai tikiuosi, kad šiandien kokius sprendimus jūs priimsite, (...) išeisite stipresni, atradę savy noro ieškoti kompromisų ir bendro susitarimo tam, kad būtų galima tą ateities Lietuvą kurti drauge.“

Šeštadienį Kaune susirinkę Liberalai renka naują partijos pirmininką. Kol kas apie dalyvavimą pirmininko rinkimuose yra paskelbę du kandidatai – liberalų frakcijos Seime seniūnas Eugenijus Gentvilas, šiuo metu einantis laikinojo partijos pirmininko pareigas, ir parlamentaras, Antikorupcijos komisijos pirmininkas, Vitalijus Gailius. Kandidatai gali būti iškelti ir rinkimų dieną.

Partijos pirmininkas renkamas dvejiems metams.

Dešimtajame partijos suvažiavime liberalai taip pat rinks valdybą, pristatyti išvadą dėl partijos ūkinės ir finansinės veiklos, patvirtinti pirmininko pavaduotojus, kitus partijos organus.

Partijos pirmininko rinkimai vyksta po to, kai spalio pabaigoje atsistatydinantis iš šių pareigų pareiškė Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Jis yra paskelbęs, kad savo kandidatūros šiuose rinkimuose nekels.

Liberalų sąjūdžiui yra pareikšti įtarimai korupcija. Teisėsauga įtaria, kad eksliberalai Eligijus Masiulis ir Šarūnas Gustainis Liberalų sąjūdžio naudai paėmė kyšius iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio. Šis verslininkas įtariamas ir buvusio „darbiečio“ Vytauto Gapšio papirkimu. Praėjusią savaitę prokurorai išplėtė įtarimus konstatavę, jog liberalai galėjo turėti naudos iš narystę joje suspendavusio Gintaro Steponavičiaus piktnaudžiavimo – jis įtariamas balsavęs dėl koncernui naudingų teisės aktų priėmimo, taręsis dėl paramos jo atstovaujamoms nevyriausybinėms organizacijoms.

Minėti buvę liberalai teisėsaugos įtarimus neigia.

Spalio pabaigoje Vyriausioji rinkimų komisija dėl nustatytų šiurkščių rinkimų kampanijos finansavimo pažeidimų nusprendė neskirti Liberalų sąjūdžiui pusmečio dotacijos, siekiančios beveik 400 tūkst. eurų.