G.Landsbergis: socialdemokratų pasitraukimas iš koalicijos gali būti tik nominalus
Opo­zi­ci­nės Tė­vy­nės są­jun­gos – Lie­tu­vos krikš­čio­nių de­mo­kra­tų par­ti­jos pir­mi­nin­kas Gab­rie­lius Lands­ber­gis šeš­ta­die­nį pers­pė­jo, kad so­cial­de­mo­kra­tų spren­di­mas pa­si­trauk­ti iš val­dan­čio­sios koa­li­ci­jos su „vals­tie­čiais“ ga­li bū­ti tik no­mi­na­lus.

Politikas ragina stebėti, kaip į partijos tarybos sprendimą reaguos Seime dirbanti frakcija ir socialdemokratų deleguoti parlamento komitetų vadovai ministrai.

„Pirmas klausimas, kuris kyla visiems, ar šis pasitraukimas yra tikras ir nuoširdus, ar tėra nominalus pirmininko Gintauto Palucko autoriteto sutvirtinimas partijos viduje“, – BNS sakė konservatorių lyderis.

„Jeigu komitetų pirmininkai, ministrai lieka savo pozicijose, o frakcija išreiškia paramą „valstiečiams“, tai galima sakyti, kad nieko didelio ir neatsitiko“, – pridūrė jis.

Pasak G.Landsbergio, iš postų nepasitraukusiems socialdemokratų ministrams ir komitetų vadovams gali būti reiškiamas nepasitikėjimas.

Ekspertai labiausiai tikėtina laiko „valstiečių“ mažumos Vyriausybę.

Anot konservatorių lyderio, tokiu atveju pagrindinė atsakomybė kristų ant premjero Sauliaus Skvernelio, jis „turės užtikrinti svarbiausių Lietuvai darbų vykdymą“.

„Jeigu jis to nepadaro, vakarietiškose demokratijose dažnai kalbame apie tiesioginę Vyriausybės vadovo atsakomybę ir galimą įgaliojimų gražinimą į parlamentą“, – sakė G.Landsbergis.

Jo teigimu, konservatoriai yra pasirengę remti kokybiškus Vyriausybės siūlymus, pavyzdžiui, dėl išsamios švietimo pertvarkos ar mokesčių sistemos peržiūros.

Opozicinio Liberalų sąjūdžio lyderis Remigijus Šimašius BNS teigė, kad dabartinėje situacijoje konstruktyvumo reikės ir socialdemokratams, ir kitoms daugumoje nedirbančiomis partijoms.

Vis dėlto jis socialdemokratų sprendimą trauktis iš koalicijos pavadino „tik galutiniu apsiforminimu“.

„Šita naujiena yra ne naujiena. (...) Kaip jiems („valstiečiams“ – BNS) seksis dirbti Seime ir Vyriausybėje, aišku, bus matyti“, – sakė R.Šimašius.

Trauktis iš valdančiosios daugumos su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga šeštadienį nusprendė socialdemokratų taryba.