Eugenijus Gentvilas laukia Petro Auštrevičiaus paaiškinimų
Li­be­ra­lų są­jū­džio ly­de­ris Eu­ge­ni­jus Gent­vi­las ste­bi­si, kad par­ti­jos val­dy­bos na­rys eu­ro­par­la­men­ta­ras Pe­tras Auš­tre­vi­čius iki šiol nie­kaip ne­at­sa­kė į Vals­ty­bės sau­gu­mo de­par­ta­men­to (VSD) me­džia­gą apie sa­vo vaid­me­nį sky­lant li­be­ra­lams ir ku­riant nau­ją par­ti­ją.

„Man kyla klaustukų ir į tai turi atsakyti Petras Auštrevičius. Petrai, tu privalai paaiškinti tą situaciją. Ir mums, ir visuomenei“, – ketvirtadienį kalbėdamas su BNS sakė E. Gentvilas.

Jis tvirtino skeptiškai vertinantis ir anksčiau, ir dabar paskelbtus naujus duomenis apie koncerno „MG Baltic“ įtaką bei veiksmus skaldant liberalus, kuriant naują partiją.

„Vertinu visą VSD pažymą mūsų atžvilgiu, pradedant nuo mūsų nuodėmingo gimimo, skeptiškai. Mes patys kūrėme partiją ir mes patys nusprendėme, kad P. Auštrevičius būtų mūsų pirmininkas. VSD rašo, kad mus įkūrė ir P. Auštrevičių parinko. Nesutinku su tuo. Nesutikdamas ten, aš apdairiai žiūriu ir čia“, – teigė E. Gentvilas.

Jis pripažino, kad vis dėlto kai kas naujoje informacijoje kelia nerimą.

„Man kelia nerimą pokalbio citata iš P. Auštrevičiaus bendravimo su „MG Baltic“, kad yra kažkokie pokalbiai ir derinimai, suprask, su „MG Baltic“ dėl R. Šimašiaus nuvertimo“, – sakė liberalų lyderis.

VSD Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui pateiktoje medžiagoje rašoma, kad „T. Dapkus (...) kurstė P. Auštrevičių reikšti nepasitikėjimą R. Šimašiumi („panašu, kad Remigijučiui laikas trauktis“).

E. Gentvilas teigė, kad partija kol kas nėra sulaukusi jokių P. Auštrevičiaus komentarų dėl paskelbtos informacijos.

„Petras mokina, kaip reikia komunikuoti, bet pats devynias paras nekomunikuoja ir nesako, ar jis buvo parinktas „MG Baltic“ mūsų pirmininku, ar čia mes susitarėme. Aš liudiju, kad mes susitarėme, tačiau Petro visiška tyla tuo klausimu...“, – kalbėjo E. Gentvilas.

„Laukiu, kada pagaliau Petras pasirodys Lietuvoje ir partiniame renginyje“, – pridūrė jis.

Klausiamas apie Vitalijaus Gailiaus galimybes likti pirmuoju partijos pirmininko pavaduotoju ar Seimo Antikorupcijos komisijos vadovu, Liberalų vadovas sakė pats neketinantis inicijuoti jokių atstatydinimų ar tyrimų.

Anot E. Gentvilo, V. Gailiui nereikėtų skubėti imtis kokių nors veiksmų.

„Siūliau V. Gailiui neskubėti. Aš ne viskuo tikiu, kas parašyta VSD pažymoje. Žinodamas, kaip parašyta neteisingai apie 2006-uosius, aš nesu tikras, ar dabar teisingai interpretuojama“, – sakė Liberalų sąjūdžio pirmininkas.

VSD pateiktoje medžiagoje teigia, kad po Eligijaus Masiulio sulaikymo verslo koncernas „MG Baltic“ siekė, jog Liberalų sąjūdžio lyderiu taptų V. Gailius. Tačiau tuomet pirmininko rinkimus laimėjo Vilniaus meras Remigijus Šimašius, vėliau – E. Gentvilas.

Žvalgybos rašte parlamentinį tyrimą atliekančiam Seimo komitetui V. Gailius vadinamas koncerno vadovams parankiu asmeniu, teigiama, kad juos siejo asmeniniai ryšiai.

Anot rašto, po tuometinio liberalų lyderio Eligijaus Masiulio sulaikymo korupcijos byloje 2016 metų birželį žurnalistams Tomas Dapkus – tikėtina, su tuometinio koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimongo Kurlianskio pagalba – padėjo formuoti V. Gailiui politinę strategiją, ieškoti kompromituojančios informacijos prieš jo konkurentus partijoje.