Eugenijus Gentvilas apie Artūro Zuoko siūlymą vienytis: budelis ragina aukas grįžti
Li­be­ra­lų są­jū­džio pir­mi­nin­kas Eu­ge­ni­jus Gent­vi­las ne­pri­ta­ria Ar­tū­ro Zuo­ko va­do­vau­ja­mos Lie­tu­vos li­be­ra­lų są­jun­gos siū­ly­mui vie­ny­tis ir at­kur­ti Lie­tu­vos li­be­ra­lų są­jun­gą. Anot jo, tai pa­na­šu į bu­de­lio kvie­ti­mą sa­vo au­koms su­grįž­ti.

„Reikia prisiminti, kad A. Zuoko iniciatyva buvo, kai buvo išmesta daug Liberalų ir centro sąjungos narių iš partijos, kurie visi prisijungė Liberalų sąjūdžio. Tai dabar tas budelis aukoms: „grįžkite, grįžkite“, – LRT.lt penktadienį sakė E. Gentvilas.

E. Gentvilas pastebėjo, kad A. Zuokas, keisdamas partijos pavadinimus, nesugebėjo savo organizacijos paversti populiaria politine partija.

„Jeigu šnekame apie mūsų, Liberalų sąjūdžio, reitingų krizę, tai ponui A. Zuokui turbūt su šešiais įvairiais pavadinimais bandant persiregistruoti – judėjimas „TAIP“, Laisvės sąjunga, Liberalų ir centro sąjunga ir panašiai – niekaip nepavyksta pasiekti bent tiek, kiek dabar turi krizėje esantis Liberalų sąjūdis“, – kalbėjo liberalas.

Liberalų sąjūdžio lyderio teigimu, A. Zuokas nori dar kartą pakeisti partijos pavadinimą ir kviečia prie to prisidėti „liberalsąjūdiečius“.

Tiesa, E. Gentvilas neatmetė galimybės, kad Liberalų sąjūdyje gali atsirasti tų, kurie teigiamai įvertintų A. Zuoko kvietimą, pavyzdžiui Petras Auštrevičius.

„Manau, kad to nesvarstysime. Bet, jeigu būtų partijos narių iniciatyvos tai svarstyti, aš negaliu užkirsti kelio. Vienas partijos narys, kandidatas į prezidentus (P. Auštrevičius – LRT.lt) siūlė paleisti mūsų partiją ir kurti naują, tai gal jis pasiūlys nebekurti naujos partijos ir eiti pas A. Zuoką. Nežinau“, – svarstė E. Gentvilas.

LRT.lt susisiekti su P. Auštrevičiumi nepavyko.

Penktadienį Lietuvos laisvės sąjungos išplatintame pranešime spaudai pranešta, kad A. Zuoko vadovaujami liberalai kviečia Liberalų sąjūdžio atstovus atkurti Liberalų sąjunga. Surengti partijos steigiamąjį suvažiavimą, išsirinkti partijos pirmininką ir vadovybę siūloma jau šį rudenį.