Egidijus Vareikis pasirengęs ištiesti pagalbos ranką Linui Balsiui
Par­la­men­ta­rui Li­nui Bal­siui Sei­me pa­si­ro­džius, kaip įta­ria­ma, ne­blai­viam ir to­kios būk­lės sė­dus prie au­to­mo­bi­lio vai­ro, bė­dų su al­ko­ho­lio var­to­ji­mu tu­rė­jęs Sei­mo na­rys Egi­di­jus Va­rei­kis sa­ko yra pa­si­ren­gęs pa­dė­ti ko­le­gai.

E. Vareikis sako, kad pastaruoju metu stebint L. Balsį iš šalies jam buvo kilę tam tikrų įtarimų, kad jis gali piktnaudžiauti alkoholiu. Tačiau tai tik jo asmeninė nuomonė, su kolega apie tai jis nėra kalbėjęs. „Įtarčiau, kad dabar jis yra tokioje stadijoje, kai visi aplinkui jau supranta, jog tai yra liga. Jis taip pat supranta, kad tai yra blogai, bet pas mus visuomenė yra tokia, kad lengviau yra neigti nei pasiryžti pasakyti, jog sergu ir reikia eiti gydytis. Manau, kai jis pats sau prisipažins, kad tai yra liga, kurios slėpti negalima, o reikia imtis priemonių, gydytis, tada bus kitaip“, – įsitikinęs politikas.

E. Vareikio nuomone, L. Balsiui reikia išblaivėti ir suprasti, kad problemos dėl alkoholio yra gydomos, nuo to galima pasveikti. „Jeigu pasižiūrėjus į mane pasakysite, kad pasveikti galima, reiškiasi, pasveikti galima. Tikrai nepritariu tiems, kurie sako, kad jau viskas, jam reikia skelbti apkaltą ar pan. Yra priemonių sveikti. Seime yra žmonių, kurie serga visokiomis ligomis: ir skrandžio, ir fizinėmis ir niekas jų dėl to nekaltina. Manyčiau, kad čia tame nereikėtų matyti neišvengiamos tragedijos, viskas yra kažkiek valdoma, tik reikia pasižiūrėti rimtai. Deja, esame tokioje aplinkoje, tokioje visuomenės nuostatoje, kad ši liga laikoma kažkokia gėda, ji tampa patyčių objektu. Pats išgyvenau visko, jeigu atsimenate. Tačiau kai apsiramini, pripažįsti, kad tai yra tikrai ne šiaip sau, o rimta liga, tada randi priemones gydytis“, – aiškino jis.

E. Vareikis tikino esąs pasiryžęs rimtai pasikalbėti su L. Balsiu ir pasiūlyti savo pagalbą, pasidalinti patirtimi.