Daugiausia dėmesio – Aurelijui Verygai, mažiausiai – energetikos ministrui
Per pir­muo­sius Vy­riau­sy­bės dar­bo me­tus dau­giau­sia ži­niask­lai­dos dė­me­sio su­lau­kė svei­ka­tos ap­sau­gos mi­nis­tras Au­re­li­jus Ve­ry­ga, ma­žiau­siai – ener­ge­ti­kos mi­nis­tras Žy­gi­man­tas Vai­čiū­nas, ro­do sta­tis­ti­ka.

Anot ekspertų, A. Veryga buvo labiausiai matomas dėl priemonių riboti alkoholį ir receptinių vaistų situacijos. Antroje vietoje atsidūrė švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė – dėmesį jai daugiausia lėmė iniciatyvos pertvarkyti aukštųjų mokyklų tinklų.

Šiuos duomenis naujienų agentūra BNS gavo iš Lietuvos žiniasklaidos stebėsenos ir tyrimų bendrovės „Mediaskopas“.

Energetikos ministrui – šešiskart mažiau dėmesio

Sauliaus Skvernelio Vyriausybė prisiekė lygiai prieš metus – 2016-ųjų gruodžio 13-ąją.

Nuo tos dienos iki šiol sveikatos apsaugos ministras A. Veryga žiniasklaidoje paminėtas daugiau kaip 16 tūkst. pranešimų.

Anot „Mediaskopo“ stebėsenos ir analizės skyriaus vadovės Vilūnės Kairienės, ypač daug apie jį kalbėta gegužę, kai Seime svarstytos priemonės sumažinti alkoholio prieinamumą, bei lapkričio mėnesį, kai pasirodė pranešimai, kad vaistinėse imta reikalauti receptų perkant dalį vaistų.

Antroje vietoje likusi švietimo ir mokslo ministrė J. Petrauskienė nuo A. Verygos atsiliko beveik perpus – ji minėta beveik 9 tūkst. pranešimų. Didžiausio dėmesio jos veikla sulaukė sausį, kai buvo pristatytos Vyriausybės aukštojo mokslo pertvarkos gairės.

Trečioje vietoje atsidūrė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Anot „Mediaskopo“ atstovės, rugsėjį – spalį dažnai kalbėta ne apie jo kaip ministro veiklą, bet apie sprendimą palikti Socialdemokratų partiją.

Mažiausiai žiniasklaidoje matomas energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas – jis minėtas šešiskart rečiau nei A. Veryga. Mažai dėmesio per pirmuosius metus taip pat sulaukė teisingumo ministrė Milda Vainiutė ir vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Šis žiniasklaidos tyrimas atliktas stebint nacionalinių, regioninių, rajono leidimų ir žurnalų publikacijas, interneto portalų, naujienų agentūrų, radijo ir televizijos pranešimus.