Dar vienos apkaltos miražas: surinkti parašai dėl Artūro Skardžiaus
Pra­ne­ša­ma, jog Sei­me ski­na­si ke­lią dar vie­na ap­kal­ta: su­rink­ti par­ašai dėl soc­dar­bie­čio Ar­tū­ro Skar­džiaus ap­kal­tos pro­ce­so pra­dė­ji­mo ir spe­cia­lio­sios ty­ri­mo ko­mi­si­jos su­da­ry­mo.

Kaip praneša portalas delfi.lt, antradienį Seimo pirmininkui buvo perduotas teikimas pradėti apkaltos procesą A. Skardžiui. Surinkti 37 parašai, o dokumentą pasirašė parlamentarai iš skirtingų frakcijų.

Apkaltos proceso iniciatyva grindžiama prielaida, kad A. Skardžius galimai šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką, (…) kai vykdydamas savo pareigas 2009–2017 metų laikotarpiu veikė su juo susijusios įmonės UAB „Baltic energy group“ naudai ir pritarė apsimestinio sandorio sudarymui su UAB „Naujoji energija“ galimai siekiant nuslėpti tikrąją jo asmeninių (šeiminių) pajamų kilmę ir sąsajas su vėjo energetika, rašo portalas delfi.lt.

Akcentuojama, kad jis pateikė savo kandidatūrą ir veikė nuolatiniame interesų konflikte Seimo Energetikos komisijoje ir Ekonomikos komitete tokiu būdu, be kita ko, šiurkščiai diskredituodamas ir kompromituodamas ne tik savo, kaip Seimo nario, bet ir Seimo autoritetą ir reputaciją. Surinkus reikiamus parašus, Seimas turi sudaryti specialiąją tyrimo komisiją, kuri tirs apkaltos proceso pagrįstumą ir pateiks išvadą, ar yra pagrindas pradėti patį procesą. Seimui nubalsavus, kad toks pagrindas yra, kreipiamasi į Konstitucinį Teismą (KT), ar Seimo narys sulaužė priesaiką ir pažeidė Konstituciją.