Dalia Grybauskaitė: su JAV reikia kalbėtis, o ne kariauti
Lie­tu­vos pre­zi­den­tė Da­lia Gry­baus­kai­tė sa­ko, kad Eu­ro­pos Są­jun­ga (ES) ne­tu­rė­tų vel­tis į pre­ky­bos ka­rą su Jung­ti­nė­mis Vals­ti­jo­mis, nes tai bū­tų kenks­min­ga abiems pu­sėms.

„Veltis į tokį karą, atsakinėti į tokius iššūkius tikrai Europai nevertėtų. Turime laikytis principingos pozicijos ir nekenkti nei sau, nei sąjungininkams“, – žurnalistams Briuselyje kalbėjo D. Grybauskaitė.

Anot jos, Bendrija turėtų derėtis su JAV dėl prekybos sąlygų.

„Pirmiausia derėtis ir aiškinti, kad tai bus nenaudinga ir kenksminga pačioms Jungtinėms Valstijoms, primenant netolimą 16 metų patirtį. (...) Galėčiau labai trumpą ekskursą padaryti į 2002 metus, kai (JAV prezidento George'o W.) Busho administracija įvedė tokius ribojimus. Tai po 18 mėnesių supratusi, kad pačiai labai brangiai tai kainuoja, jų atsisakė“, – sakė prezidentė.

Kovo pradžioje JAV prezidentas Donaldas Trumpas pasirašė planą įvesti 25 proc. muitą plienui ir 10 proc. muitą aliuminiui.

Ketvirtadienį Europos Komisijos (EK) prekybos komisarė Cecilia Malmstroem pranešė, jog D. Trumpas artimiausiu metu turėtų pranešti, jog planuojami įvesti importo muitai gali būti netaikomi Bendrijai. Ji pastarąsias kelias dienas Vašingtone derėjosi dėl šios išlygos.