Dalia Grybauskaitė nepaklausė Vygaudo Ušacko patarimo
Pa­sau­lio eko­no­mi­kos fo­ru­me Da­vo­se, Švei­ca­ri­jo­je, da­ly­vau­jan­ti pre­zi­den­tė Da­lia Gry­baus­kai­tė sa­ko, kad po šie­met ko­vą vyk­sian­čių Ru­si­jos pre­zi­den­to rin­ki­mų ši ša­lis iš­liks ag­re­sy­vi ir des­ta­bi­li­zuo­jan­ti.

„Galime tikėtis, kad ji (Rusija) išliks nuspėjamai agresyvi ir nuspėjamai destabilizuojanti. Štai su kuo susidursime šiais metais“, – forumo metu vykusioje diskusijoje apie Vidurio ir Rytų Europą sakė Lietuvos vadovė.

Analitikai beveik neabejoja, kad Rusijos prezidento rinkimus laimės dabartinis šalies vadovas Vladimiras Putinas.

Nerimas dėl Rusijos veiksmų Baltijos jūros regione ypač išaugo po 2014 metų, kai ji aneksavo Krymo pusiasalį ir pradėjo remti spparatistus Rytų Ukrainoje.

Kaip LŽ rašė anksčiau, buvęs Europos Sąjungos (ES) ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas papylė kritikos Lietuvos prezidentei Daliai Grybauskaitei dėl požiūrio, kaip derėtų pristatyti Lietuvą prestižiniame Pasaulio ekonomikos forume Davose. Galimas kandidatas į prezidentus V. Ušackas piktinosi, kad užuot kalbėję apie Lietuvą, kaip apie „potencialią valstybę block chain industrijai, ypač išvystytą ir tebesiplečiantį IT sektorių, užsienio kalbas puikiai mokančią, išsilavinusią daro jėgą ar nuolat gerinamą investicinę aplinką – kalbame apie Rusiją“.

Gina Lenkiją

Prezidentė užstojo Lenkiją ginčuose su Europos Sąjunga, pareiškusi, kad sprendimai Bendrijoje neturi būti primetami.

„Nesvarbu, kokia sudėtinga situacija bebūtų, negalime vieni kitų kaltinti ir gėdinti. Turime rasti konsensusu paremtus sprendimus, nes Europa yra apie supratimą ir sutarimą, o ne apie primetimą, plakimą ir anksčiau nenaudotų instrumentų panaudojimą“, – sakė D. Grybauskaitė Pasaulio ekonomikos forume Davose.

„Pastaruoju metu matome pavyzdžius, kaip institucijos bando jėga primesti kai kuriuos sprendimus, kurie sukėlė pasipiktinimą tarp valstybių narių ir sudarė labai blogą įspūdį kai kurių šalių gyventojams“, – pridūrė ji.

Taip šalies vadovė kalbėjo diskusijoje apie Vidurio ir Rytų Europą, kur dalyvavo ir Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda ir Ukrainos vadovas Petro Porošenka.

ES svarsto Lenkijai pritaikyti sankcijas dėl prieštaringai vertinamos teismų reformos.