Dalia Grybauskaitė dalyvauja Sakartvelo šimtmečio renginiuose
Gru­zi­jo­je vie­šin­ti Lie­tu­vos pre­zi­den­tė Da­lia Gry­baus­kai­tė šeš­ta­die­nį da­ly­vaus šios ša­lies ne­prik­lau­so­my­bės pa­skel­bi­mo šimt­me­čio ren­gi­niuo­se.

Lietuvos vadovė šeštadienį sakys kalbą Laisvės aikštėje Tbilisyje. Kartvelus taip pat sveikins Lenkijos, Suomijos, Slovakijos, Latvijos ir Armėnijos prezidentai, Europos Komisijos pirmininkas Jeanas Claude'as Junckeris.

Sakartvelo vyriausybė šalies nepriklausomybę paskelbė 1918 metų gegužės 26-ąją. Pirmoji nepriklausoma Sakartvelo Demokratinė Respublika gyvavo tik trejus metus, vėliau buvo prijungta prie Sovietų Sąjungos.

Vizito išvakarėse susitikusi su Sakartvelo prezidentu D. Grybauskaitė šią šalį pavadino Europos Sąjungos (ES) Rytų partnerystės lydere ir paragino tęsti teisines reformas.

Šventinių renginių išvakarėse kartvelų prašymu Lietuva oficialiai įteisino alternatyvų Gruzijos pavadinimą – Sakartvelas. Jį savo pranešimuose naudoja ir D. Grybauskaitės spaudos tarnyba.

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis Seimo ir savo vardu pasveikino Sakartvelo Parlameno pirmininką Iraklį Kobakhidzę ir visus gruzinus, šeštadienį švenčiančius šalies nepriklausomybės šimtmetį.

Parlamento vadovas pažymėjo, kad Sakartvelui ir Lietuvai šie metai yra ypatingi – abi respublikos mini sukūrimo šimtmečius. Aktyvus ir glaudus šalių bendradarbiavimas grindžiamas tarpusavio supratimu ir bendromis vertybėmis, pranešė Seimo ryšių su visuomene skyrius.

„Vertiname Jūsų valstybės aiškų ir tvirtą įsipareigojimą siekti europinės ir euroatlantinės integracijos ir reiškiame paramą Sakartvelo suverenumui ir teritorijos vientisumui,“ – pranešime sakė parlamento vadovas.