Aurelijus Veryga: „Sodra“ turi vertinti Kęstučio Pūko nedarbingumo pagrįstumą
Svei­ka­tos ap­sau­gos mi­nis­tras Au­re­li­jaus Ve­ry­gos tei­gi­mu, „Sod­ra“ tu­ri ver­tin­ti si­tua­ci­ją, ki­lus abe­jo­nių, ar me­di­kai pa­grįs­tai iš­da­vė ne­dar­bin­gu­mo pa­žy­mė­ji­mą sek­sua­li­niu prie­ka­bia­vi­mu įta­ria­mam par­la­men­ta­rui Kęs­tu­čiui Pū­kui.

Jis gina medikus sakydamas, kad ligos simuliavimas yra paties žmogaus sąžinės reikalas.

„Nemanau, kad medikai turėtų prisiimti visą atsakomybę už nesąžiningus žmones, kurie bando piktnaudžiauti sistema. Jei yra nesilaikoma režimo, tai, pirmiausia, „Sodra“ turėtų užtikrinti įgyvendinimą tos tvarkos. Medikas nėra prokuroras, nėra policininkas, jis paskui pacientą nebėgioja ir nemato, kas vyksta“, – žurnalistams teigė A. Veryga, paklaustas, ar ministerija imsis vertinti galimą medikų piktnaudžiavimą.

Pasak jo, gydytojui sunku įvertinti, ar pacientas meluoja dėl ligos, ar iš tikrųjų kuo nors serga, nes „yra vienos ligos, kurias galima nustatyti, kitos – ne“.

„Politikai turėtų būti pavyzdžiu visai visuomenei ir elgtis atsakingai, nepiktnaudžiauti“, – pridūrė ministras.

Seimo Etikos ir procedūrų komisija trečiadienį pradėjo tyrimą dėl K. Pūko, reaguodama į informaciją, kad nedarbingumo pažymėjimą turintis ir Seime nesirodantis parlamentaras tuo pat metu tėvų sodyboje vadovauja remonto darbams.

Reaguodama į tą pačią informaciją „Sodra“ šią savaitę pranešė, kad Gydytojų konsultacinės komisijos atstovai vertins, ar K. Pūkui gali būti pratęstas nedarbingumo pažymėjimas.

Dėl K. Pūko ilgalaikės ligos iki šiol stringa ir jo neliečiamybės panaikinimo klausimas Seime, ir dėl galimo seksualinio priekabiavimo pradėtas apkaltos procesas.

Seimas dar gegužę kreipėsi į Konstitucinį Teismą išvados dėl K. Pūko veiksmų, tačiau Teismas iki šiol negalėjo pradėti proceso. Pirmąjį apkaltos bylos posėdį KT rengia ketvirtadienį.

Seimas nagrinėja ir generalinio prokuroro Evaldo Pašilio prašymą panaikinti K. Pūko neliečiamybę byloje dėl galimo seksualinio priekabiavimo ir ginklo laikymo taisyklių pažeidimo. Tačiau pagal Seimo statutą, speciali komisija prieš teikdama siūlymą Seimui turi išklausyti K. Pūką.

Prokurorai teigia, kad keturių nukentėjusiųjų liudijimai ir per ikiteisminį tyrimą gauti duomenys leidžia pagrįstai manyti, jog šių metų sausio-vasario mėnesiais K. Pūkas galėjo seksualiai priekabiauti prie pagal tarnybą priklausomų ir kitaip priklausomų asmenų.

K. Pūkas į Seimą išrinktas pagal partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąrašą daugiamandatėje apygardoje. K. Pūkas teigia, kad su juo dėl pažiūrų susidorojo politiniai oponentai.