Artūro Zuoko partija kviečia liberalsąjūdiečius atkurti Lietuvos liberalų sąjungą
Bu­vu­sio Vil­niaus me­ro va­do­vau­ja­ma Lie­tu­vos lais­vės są­jun­ga penk­ta­die­nį pa­kvie­tė Li­be­ra­lų są­jū­džio na­rius kar­tu at­kur­ti is­to­ri­nę Lie­tu­vos li­be­ra­lų są­jun­gą.

Eksmero vadovaujama neparlamentinė Lietuvos laisvės sąjunga teigia, kad kreipimąsi į liberalsąjūdiečius paskatino Valstybės saugumo departamento (VSD) bei Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pateikta informacija apie koncerno „MG Baltic“ įtaką Liberalų sąjūdžiui.

„Apie galimybę bei būtinybę suvienyti liberalias partijas kalbama nuo 2011 metų, kai prezidentas Valdas Adamkus buvo sukvietęs visų partijų vadovus prie vieno stalo. Deja, iniciatyva nebuvo sėkminga – su iškelta idėja nesutiko Liberalų sąjūdžio lyderiai. Kaip dabar išaiškėjo – sprendimą dėl partijų vienybės priiminėjo ne jie, o koncerto „MG Baltic“ vadovai“, – pranešime cituojamas A. Zuokas.

Pasak jo, Lietuvos laisvės sąjunga yra pasirengusi sušaukti suvažiavimą ir susigrąžinti istorinį partijos pavadinimą – Lietuvos liberalų sąjunga, drauge išrinkti naują partijos pirmininką ir vadovybę, sudaryti sąlygas naujiems lyderiams imtis atsakomybės.

Liberalų sąjūdžio lyderis Eugenijus Gentvilas tokį pasiūlymą vertina kaip dar vieną A. Zuoko bandymą susigrąžinti populiarumą.

„Jis jau, berods, penktu ar šeštu (partijos – BNS) pavadinimu bando eiti, kas metai keičia pavadinimą ir vis ieško progų prieiti prie liberalų“, – tvirtino Seimo narys.

„Vienintelis šansas jam yra siurbti mūsų žmones ir šitoje vietoje jis daro teisingą politinį darbą, žiūrint iš jo perspektyvos, bet aš tikrai nemanau, kad mes čia pulsime svarstyti jungimąsi kokį nors“, – pridūrė E. Gentvilas.

Pasak parlamentaro, dalis Liberalų sąjūdžio rinkėjų nesuprastų, jeigu šios partijos nariai prisidėti prie A. Zuoko vadovaujamos politinės jėgos.

„Mes sėkmę pradėjome tada, kai atsiskyrėme nuo abonentinės politikos. Jie pradėjo kristi, mes pradėjome kilti“, – sakė E. Gentvilas.

Lietuvos liberalų sąjunga veikė 1990–2002 metais. Tuomet ji susijungė su Centro sąjunga ir tapo Liberalų ir centro sąjunga. 2005-aisiais dėl vidinių nesutarimų bei įtampos partijoje, jos lyderiui Artūrui Zuokui sulaukus teisėsaugos įtarimų dėl pasikėsinimo papirkti buvusį sostinės tarybos narį, A. Zuoko „amoralią politiką“ kritikavę jo oponentai 2006 metais susibūrė į Liberalų sąjūdį.

Šiuo metu Liberalų sąjūdis turi 14 narių frakciją Seime.

Liberalų sąjūdis, buvęs partijos pirmininkas Eligijus Masiulis, keli buvę nariai dabar teisiami politinės korupcijos byloje. Paviešintoje VSD medžiagoje nurodoma, kad 2006 metais įsteigtas Liberalų sąjūdis buvo koncerno „MG Baltic“ ilgalaikis politinis projektas, kontroliuojamas koncerno vadovų.