Artūro Skardžiaus komisija tirs tik jo verslą Baltarusijoje
Spe­cia­lio­ji Sei­mo ko­mi­si­ja, ti­rian­ti, ar pra­dė­ti ap­kal­tą So­cial­de­mo­kra­tų dar­bo frak­ci­jos na­riui Ar­tū­rui Skar­džiui, kol kas aiš­kin­sis tik jo šei­mos vers­lo Bal­ta­ru­si­jo­je pe­ri­pe­ti­jas, ne­su­si­ju­sias su iki­teis­mi­niu ty­ri­mu. Tai pra­ne­šė ko­mi­si­jos pir­mi­nin­kė „vals­tie­tė“ Ag­nė Ši­rins­kie­nė.

„Tai Seimo nario galimi veiksmai, susiję su Baltarusija ir verslais tenai“, – po komisijos posėdžio žurnalistams pareiškė A. Širinskienė.

„Esame priėmę sprendimą stabdyti apkaltos komisijos tyrimą, bet tik ta apimtimi, kiek tai susiję su ikiteisminiu tyrimu. Tai iš esmės iš keturių klausimų, manyčiau, du klausimai sustoja ir laukiame STT sprendimo, žinodami, kad artimiausiu laiku jis bus vienoks ar kitoks“, – sakė A. Širinskienė.

Pasak A. Širinskienės, komisijos kol kas netirs epizodų, susijusių su galima elektrinių statyba ar sandoriais.

Tuo tarpu konservatorių atstovas komisijoje Andrius Kubilius sako, kad komisija taip siekia A. Skardžių išgelbėti.

„Mano manymu, yra ieškoma būdų, kaip sąmoningai netirti arba vilkinti „, – pareiškė jis.

Pasak A. Širinskienės, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tyrimas dėl A. Skardžiaus veiklos apima laikotarpį nuo 2007 metų iki 2017 metų.

Seimo Antikorupcijos komisija, tyrusi A. Skardžiaus veiklą, nustatė, kad Baltarusijos elektros iš atsinaujinančių išteklių gamybos įmonei „Investenergostroj“ paskolą yra suteikusi A. Skardžiaus žmona, valdanti 20 proc. šios įmonės akcijų. Kitas akcininkas – A. Skardžiaus draugas Romualdas Patalavičius.