Aplinkos viceministru dirbti pradėjo Dalius Krinickas
Ket­vir­ta­die­nį ap­lin­kos vi­ce­mi­nis­tru pra­dė­jo dirb­ti Da­lius Kri­nic­kas, iki šiol va­do­va­vęs Ap­lin­kos mi­nis­te­ri­jos At­lie­kų de­par­ta­men­tui.

Jis pakeitė prieš dvi savaites iš pareigų pasitraukusį Mindaugą Gudą ir bus atsakingas už atliekų tvarkymo, vandenų ir taršos prevencijos sektorius.

Aplinkos ministerijoje D. Krinickas dirba nuo 2004-ųjų. Prieš tapdamas Atliekų departamento direktoriumi, jis penkerius metus vadovavo Vandenų departamentui.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) yra pradėjusi tyrimą dėl paramos buvusiai aplinkos ministro Kęstučio Navicko darbovietei, kurioje dirbo M. Gudo žmona ir kuriai ministerija skyrė ne vieną milijoną eurų.

Žiniasklaida skelbė, kad K. Navicko sudaryta komisija rekomendavo skirti per 3 mln. eurų paramą „Baltijos aplinkos forumui“, pats ministras įsakymo dėl paramos nepasirašė – tai esą padarė jį pavadavęs žemės ūkio ministras Bronius Markauskas. K. Navickas nuo praėjusiųjų metų, dienraščio teigimu, yra ir BAF dalininkas.

Premjeras Saulius Skvernelis spalio viduryje teigė, kad M. Gudo pasitraukimas nesusijęs su VTEK tyrimu. Tą patį tvirtino ir aplinkos ministro atstovas Mindaugas Bajarūnas, patikinęs, kad viceministras pasitraukė dėl asmeninių priežasčių.