Antanas Guoga: „Gentvilas pigiai politikuoja ir tiek“
Li­be­ra­lų są­jū­džio pir­mi­nin­kas Eu­ge­ni­jus Gent­vi­las rei­ka­lau­ja bu­vu­sio šios par­ti­jos na­rio eu­ro­par­la­men­ta­ro An­ta­no Guo­gos at­si­sa­ky­ti man­da­to. An­ta­nas Guo­ga, sa­vo ruo­žtu, pa­va­di­no tai po­li­ti­ka­vi­mu ir ti­ki­na, kad iš Eu­ro­pos Par­la­men­to ne­si­trauks. 

Pastarasis atkerta, kad E. Gentvilas užsiima „pigaus dėmesio medžiokle“.

Ketvirtadienį partija pranešė, kad A. Guogos, kaip Liberalų sąjūdžio atstovo išrinkto į Europos Parlamentą, trauktis reikalaujama po jo antradienį paskelbtų teiginių apie liberalų parlamentarą Virgilijų Alekną.

„Jau ne pirmą kartą A. Guoga patvirtino savo „bobos liežuvautojos“ reputaciją. Siūlau jam pasitikrinti, ką vis tik turi kelnėse ir pagaliau priimti bent vieną tvirtą sprendimą – pasitraukti iš Europos Parlamento, į kurį pateko nuo Liberalų sąjūdžio“, – sakė E. Gentvilas.

Parlamentaro teigimu, A. Guoga jau ilgą laiką nuosekliai veikė prieš Liberalų sąjūdžio interesus, net jo liudijimai baudžiamojoje byloje yra melagingi ir jais siekiama dar labiau apjuodinti partiją.

Nors A. Guogai atsisakius Europos Parlamento nario mandato kitas politikas eilėje būtų E. Gentvilas, jis teigia, kad šio posto nesiektų.

„Užtikrinu Antaną ir visą visuomenę – jam atsistatydinus aš atsisakysiu priimti Europos Parlamento mandatą ir į Briuselį nevyksiu. Liksiu dirbti Seime ir vadovauti partijai“, – teigia liberalų lyderis.

Tuo metu A. Guoga pareiškė, jog E. Gentvilas politikuoja.

„Kaip kitaip galiu vertinti? Ko daugiau iš jo galima tikėtis? E. Gentvilas pigiai politikuoja ir tiek“, – ketvirtadienį išplatintame pareiškime sakė jis.

A. Guoga teigė į Europos Parlamentą išrinktas teisėtai – kaip Liberalų sąjūdžio narys.

„Į Europos parlamentą mane išrinko žmonės. Tuomet buvau Liberalų sąjūdžio narys. Narys partijos, kuria tikėjau. Deja, šia partija nusivyliau ir dabar šis lapas užverstas. Europos parlamente atstovauju rinkėjus ir tą darau gerai – organizuoju renginius, susijusius su vieningos Europos rinkos temomis, kibernetiniu saugumu, „blockchain“, prisidedu prie jaunimo technologinio švietimo, investicijų pritraukimo į Lietuvą“, – aiškino politikas.

Antanas Guoga taip pat iškėlė savo versiją, kodėl E.Gentvilas jį užsipuolė: „Paprasta viskas. Iki kovo 26 d. visos pusės turėjo galimybę susipažinti su bylos medžiaga. Jau tuoj byla turi keliauti į teismą. Parodymų, ypač tų, kurie nepasitvirtino, viešinimas yra būdas didinti abejones ir politizuoti procesą. Kuo daugiau tokio pašalinio triukšmo, tuo mažiau dėmesio esminiams dalykams, kaltinamiesiems.“

Dienraštis „Lietuvos rytas“ trečiadienį paskelbė, kad Liberalų sąjūdžio politinės korupcijos byloje liudijęs A. Guoga prieš 2016-ųjų Seimo rinkimus vykusioje apklausoje tyrėjams atskleidė, jog tada dar neįkliuvęs su galimu kyšiu buvęs Liberalų sąjūdžio vadovas Eligijus Masiulis esą jam gyrėsi galįs nupirkti bet kurią žvaigždę.

Vėliau apklausoje jis, dienraščio žiniomis, teigė, jog esą politinėje aplinkoje sklando gandas, kad čempionui už dalyvavimą Seimo rinkimuose liberalų gretose buvo atseikėta 200 tūkst. eurų.

V. Alekna teigė, kad šios kalbos neturi jokio pagrindo.

Dienraščiui A. Guoga teigė nieko apie tai nežinantis.

Politinės korupcijos byloje įtarimai pateikti buvusiam liberalų lyderiui Eligijui Masiuliui, Seimo nariui Gintarui Steponavičiui, eksparlamentarui Šarūnui Gustainiui, buvusiam „darbiečiui“ Vytautui Gapšiui ir buvusiam „MG Baltic“ viceprezidentui R. Kurlianskiui bei trims juridiniams asmenims – Liberalų sąjūdžiui, Darbo partijai bei koncernui „MG Baltic“. Visi įtariamieji kaltę neigia.

„Pasikartosiu, bet nuoširdžiai linkiu liberalams iš esmės atsinaujinti. Tokie pareiškimai, kaip partijos pirmininko, kuris savo pareiškimuose naudoja ne norminę kalbą, neteikia solidumo politikui, viešam asmeniui, juo labiau, partijos vadovui“, – pranešimą spaudai apibendrino Antanas Guoga.