Aleksandras Udalcovas: veiksime abipusiu principu
Rea­guo­da­ma į Lie­tu­vos žings­nius, Ru­si­ja ke­ti­na iš­siųs­ti ke­lis Lie­tu­vos dip­lo­ma­tus, pra­ne­šė am­ba­sa­do­rius.

„Veiksime abipusiu principu ir padarysime tą patį, ką padarė Lietuvos pusė“, – žurnalistams pirmadienį sakė ambasadorius Aleksandras Udalcovas.

„Mus įtraukė į tokią istoriją, kad mes negalime rodytis kvailiais. Reikia veikti taip, kaip veikė visi kiti“, – pridūrė jis.

Ambasadorius teigė, kad Lietuvos sprendimas išsiųsti tris rusų diplomatus yra „visiškai nepagrįstas, visiškai neapgalvotas“ ir nepagrįstas įrodymais, kad jie iš tikrųjų dirbo žvalgyboje.

„Aš paklausiau, ar Lietuvos pusė turi įrodymų, kad šitie asmenys užsiėmė su diplomatinėmis pareigomis nesuderinama veikla, atsakymo negavau. Žodžiu, jokių įrodymų aš nepamačiau ir neišgirdau. Buvo pasakyta, kad Užsienio reikalų ministerija pasitiki savo institucijomis“, – sakė A. Udalcovas.

Ambasadorius nedetalizavo, kiek Lietuvos diplomatų bus išsiųsta iš Rusijos ir kada tai gali nutikti.

Lietuva rusų diplomatus iš šalies išsiunčia siekdama parodyti solidarumą Britanijai dėl buvusio dvigubo šnipo apnuodijimo.

A. Udalcovas sakė, kad iš Lietuvos bus išsiųsti išsiųsti du aukšto rango diplomatai ir gynybos atašė.

Londonas teigia, kad labai tikėtina, jog už Sergejaus Skripalio apnuodijimą yra atsakingi Rusija. Maskva tai neigia.

A. Udalcovas tikino Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje paklausęs, ar įrodymų dėl Rusijos atsakomybės turi Vilnius.

„Vėl negavau tokio atsakymo, kadangi tokių įrodymų apskritai nėra. Akivaizdu, kad jų neturi ir Lietuvos pusė“, – sakė ambasadorius.

Lietuva taip pat nusprendė papildyti „juodąjį sąrašą“ dešimtimis Rusijos piliečių. Jame esantiems asmenims draudžiama atvykti į šalį.

Į vadinamąjį Magnitskio sąrašą papildomai įtrauktas 21 asmuo, dar 23 asmenims uždrausta atvykti į Lietuvą dėl grėsmių nacionaliniam saugumui.

Reaguojant į S. Skripalio apnuodijimą Rusijos diplomatus turėtų išsiųsti dar 13 Europos Sąjungos šalių, taip pat Jungtinės Valstijos, Ukraina.