„Valstiečių“ frakcijoje pakvipo skyrybomis?
Lie­tu­vos vals­tie­čių ir ža­lių­jų są­jun­gos (LVŽS) frak­ci­jos at­sto­vai Ri­ma Baš­kie­nė ir Po­vi­las Urb­šys pa­kei­tė sa­vo vie­tas Sei­mo sa­lė­je – per­sė­do į pir­mą ei­lę, to­liau frak­ci­jos se­niū­no.

P. Urbšys neslepia, kad persėdo dėl kilusios konfliktinės situacijos su partijos lyderiu Ramūnu Karbauskiu, R. Baškienė tvirtina tai padariusi, kad būtų patogiau pirmininkauti.

Anksčiau abu parlamentarai sėdėjo posėdžių salės paskutinėse kėdžių eilėse, netoli frakcijos seniūno Ramūno Karbauskio.

„Man labai dažnai riekia eiti į tribūną kalbėti arba lėkti į pirmininkavimo vietą. Seimo salėje, kur aš sėdėjau, pakankamai didelis triukšmas ir susikaupti, skirti didesnį dėmesį posėdžio eigai, kontaktui su pirmininku, buvo sunkiau. Dabar sėdėdama pirmoje eilėje labai puikiai jaučiuosi, kontaktas su pirmininkaujančiu asmeniu didžiulis, ir galiu talkint“, – BNS sakė R. Baškienė.

R. Baškienė tvirtino, jog persikėlimo priežastis tikrai nėra išsiskyrusios pozicijos su frakcijos vadovu: „Mano šito motyvo nėra, aš tikrai labai vertinu R. Karbauskį, mes esame puikūs bendražygiai“.

P. Urbšys tuo tarpu neslepia persėdęs „kad nesudarytų frakcijos seniūnui diskomforto“.

„Pastebėjau, kad kai kuriais atvejais jis turi išeiti iš vietos bendraudamas, galbūt vengdamas, kad aš neišgirsčiau. Aš nusprendžiau pakeisti vietą, netrukdyti normaliam darbui, nei jo, nei savo“, – BNS sakė P. Urbšys.

Kai P. Urbšys pagrasino trauktis iš frakcijos, jei bus nepritarta komisijos dėl žemės klausimų sudarymui, R. Karbauskis pasiūlė jam trauktis pačiam.

„Jei jis turi nors šiek tiek savigarbos, jis tą padarys pats“, – BNS yra sakęs R. Karbauskis, kalbėdamas apie P. Urbšio likimą frakcijoje.

Pats P. Urbšys sako kol kas pasiliksiantis, nes frakciją nori „apsaugoti nuo politinės klaidos“.

Tuo tarpu Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybai Panevėžio miesto savivaldybėje nustačius korupcijos riziką, R. Karbauskis jau kalba apie tiesioginę P. Urbšio atsakomybę ir galimą šalinimą iš frakcijos. Panevėžio taryboje didžiausią frakciją turi P. Urbšio suburto visuomeninio rinkimų komiteto „Povilas Urbšys už sąrašą „Kartu“ atstovai.

„Aš aiškiai kreipsiuosi į LVŽS frakciją, sakydamas, kad atėjo laikas priimti sprendimą dėl P. Urbšio, ir pateiksiu šią informaciją, kaip jis bando sukurti dūmų uždangą ties tuo, dėl ko jam tiesiogiai tenka atsakomybė. Tai žmogus, kuris kuria švaraus, moralaus, atviro politiko įvaizdį, bet yra atvedęs Panevėžio valdžią, kuriai tenka tokie įtarimai, ir už kurią jis tiesiogiai atsakingas“, – R. Karbauskį cituoja naujienų portalas delfi.lt.