„Valstiečiai“ nori daugiau tyrimų
Val­dan­čio­sios Lie­tu­vos vals­tie­čių ir ža­lių­jų są­jun­gos ly­de­riai ket­vir­ta­die­nį par­agi­no im­tis nau­jų ty­ri­mų dėl vers­lo po­vei­kio po­li­ti­kai.

„Valstiečių“ deleguotas ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad Seime patvirtinus Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) atlikto parlamentinio tyrimo išvadą tolimesni tyrimai turėtų atskleisti galbūt neskaidriais politinių partijų finansavimo aplinkybes.

„Jeigu yra neatskleistos politinių partijų galbūt neskaidraus finansavimo aplinkybės įvairiu laikotarpiu, tai tuos tyrimus reikėtų tęsti“, – žurnalistams Seime sakė premjeras.

Jis taip pat svarstė, ar patvirtinus NSGK išvadas teisėsauga neturėtų patikrinti kai kurių savo procesinių sprendimų atsisakyti arba nutraukti ikiteisminius tyrimus.

„Valstiečių“ pirmininkas Ramūnas Karbauskis taip pat ragino tęsti tyrimą Seime.

„Aš tikiuosi, kad Seimas vis dėlto pratęs šitą tyrimą. Tie žmonės, kurie dar šypsosi Seime sedėdami, nematydami savo pavardžių ir tam tikrų situacijų įvertinimo, jie labai ne už ilgo nebesišypsos“, – teigė parlamentaras.

Pasigedo prezidentės ir Eligijaus Masiulio susirašinėjimo

Generalinė prokuratūra ir Specialiųjų tyrimų tarnyba Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetui nepateikė informacijos apie prezidentės Dalios Grybauskaitės ir buvusio Liberalų sąjūdžio lyderio Eligijaus Masiulio susirašinėjimo, sako komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė.

Pasak jos, šią savaitę laukiama teismo, kuriam perduota politinės korupcijos tyrimo medžiaga, atsakymo.

„Valstiečių“ lyderiai sako toliau sieksiantys aiškintis, šalies vadovės ir E. Masiulio susirašinėjimo aplinkybes.

„Mes darome taip, kaip reikia daryti: kad kuri nors oficiali institucija patvirtintų jų autentiškumą. Tikimės iš teismo to patvirtinimo, jeigu nebus, bus tiesiog konkrečiai du laiškai, kuriuos kreipsimės konkrečiai į prezidentę, klausdami pirmiausia apie įtaką: „skalikas“ ten kur buvo minima ir dėl Prokuratūros, prokuroro skyrimo. Tai yra du labai aiškūs, konkretūs dalykai, aš netikiu, kad yra žmogus, kuris užmirštų per keletą metų faktą, kad jis tai rašė. To užmiršti tiesiog neįmanoma“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė „valstiečių“ lyderis R. Karbauskis.

„Praktiškai patvirtinimas tam, kad mes galėtume toliau tęsti kryptį būtent dėl to, kokie buvo santykiai ir kokią buvo bandoma padaryti įtaką per „MG Baltic“ koncerną ir įtaką būtent naudojo ne kas kitas, o Lietuvos Respublikos prezidentė“, – sakė jis.

R. Karbauskio teigimu, teisėsauga nurodė šių laiškų neturinti, o visi politinės korupcijos bylos duomenys perduoti teismui.