„Valstiečiai“ balsų Seime ieškos Lietuvos lenkų rinkimų akcijoje
Lie­tu­vos vals­tie­čių ir ža­lių­jų są­jun­gos (LVŽS) de­le­guo­tas prem­je­ras Sau­lius Skver­ne­lis sa­ko, kad for­ma­li dau­gu­ma Sei­me yra, o svar­biau­siems spren­di­mams val­dan­tie­ji yra už­si­ti­kri­nę 75–82 bal­sų, nors for­ma­laus su­ta­ri­mo nė­ra, ti­ki­ma­si par­amos ir Lie­tu­vos len­kų rin­ki­mų ak­ci­jos-Krikš­čio­niš­kų šei­mų są­jun­gos frak­ci­jos.

„Manau, kad esminiais klausimais turime tikrai gerokai daugiau negu 71 balsą, galėčiau teigti, kad tarp 75–82 balsų mes turime. Mes tikrai turime daug bendrų sąlyčio taškų, ir balsavimai tai parodo, su Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcija, nedidelė dalis balsuojančių iš „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos“, – antradienį žurnalistams Seime sakė premjeras.

Klausiamas, ar ketina pasirašyti paramos susitarimą su lenkais, S.Skvernelis sakė, kad „galbūt artėjame prie formalių ar neformalių sutarimų su lenkų rinkimų akcija“.

„Tą mes darėme ir rudens pradžioje, kai buvau susitikęs (su frakcijų vadovais), tai nebūtinai turi būti raštu įforminta, ir mane tas tenkina“, – pabrėžė premjeras.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos vadovas europarlametaras Valdemaras Tomaševskis BNS pirmadienį patvirtino, jog konsultacijos su „valstiečiais“ vyksta, tačiau jis teigė, jog aštuonis atstovus Seime turinti LLRA yra skeptiški dėl formalių raštiškų susitarimų.

Kartu S.Skvernelis teigė, kad „valstiečių“ ir socialdemokratų frakcijoms pasirašius bendros veiklos susitarimą, formali dauguma parlamente yra, nepaisant to, kad dalis socialdemokratų deklaracijos nepasirašė.

„Aš remiuosi juridiniais faktais, tai ji (dauguma) yra. Šiandien mes turime frakcijos sprendimą, pasirašytą susitarimą dėl bendros veiklos deklaracijos. Tai socialdemokratų frakcija kaip tokia yra valdančiojoj daugumoj“, – tvirtino premjeras.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis antradienį plenarinių posėdžių salėje paskelbė sekmadienį socialdemokratų ir „valstiečių“ frakcijų pasirašytą deklaraciją dėl koalicijos. Anot jo, tai reiškia, kad valdančioji dauguma turi 75 atstovus parlamente.

Susitarimą su „valstiečiais“ pasirašė didžioji dalis – trylika – Socialdemokratų partijos frakcijos narių. Sutarčiai nepritariantieji palikti frakcijos neplanuoja.

Lietuvos socialdemokratų partijos taryba šeštadienį priėmė sprendimą trauktis iš valdančiosios koalicijos.