“MG Baltic“ nepavyko pašokdinti VSD
Vil­niaus apy­gar­dos teis­mas an­tra­die­nį at­me­tė kon­cer­no „MG Bal­tic“ pra­šy­mą pri­im­ti ieš­ki­nį dėl Vals­ty­bės sau­gu­mo de­par­ta­men­to (VSD) raš­te pa­teik­tų duo­me­nų pri­pa­ži­ni­mo ne­ati­tin­kan­čiais ti­kro­vės.

Teismo atstovė Lina Nemeikaitė BNS sakė, kad Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartis palikta nepakeista.

„Teismas nusprendė, kad nėra teisinio pagrindo tekinti skundo jame nurodytais pagrindais“, – BNS sakė L. Nemeikaitė.

„MG Baltic“ siekė, kad teismas nagrinėtų koncerno prašymą pripažinti VSD rašte paskleistus duomenis neatitinkančiais tikrovės ir pažeidžiančiais dalykinę reputaciją.

Gegužės pradžioje paviešintame VSD rašte Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui buvo rašoma, kad „MG Baltic“ atstovų veikla kelia grėsmę nacionaliniam saugumui.

Dokumente buvo apžvelgiama koncerno įtaka politinėms partijoms, Vilniaus miesto savivaldybei, Valstybinei mokesčių inspekcijai, teisėsaugai, Susisiekimo, Ūkio ministerijoms, kitoms institucijoms.

Šis raštas tapo svarbiu dokumentu Seimo parlamentiniame tyrime dėl nederamos interesų grupių įtakos politinei sistemai ir valstybės institucijoms.

„MG Baltic“ atstovai VSD raštą vadino nuomonių ir prielaidų kratiniu ir teigė, kad jo paviešinimas yra spaudimas baudžiamąją politinės korupcijos bylą nagrinėjančiam teismui.