„Mg Baltic“ dosniai remti norėjo 4 partijas
Prieš bu­vu­sius Sei­mo rin­ki­mus kon­cer­no „MG Bal­tic“ va­do­vai svars­tė rem­ti ke­tu­rias par­ti­jas, ro­do nau­jie­nų por­ta­lo del­fi.lt skel­bia­ma po­li­ti­nės ko­rup­ci­jos by­los me­džia­ga.

Pareigūnai yra slapta užfiksavę 2015 metų spalio 5 dieną Kaune vykusį tuometinio „MG koncerno“ Raimondo Kurlianskio ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) rektoriaus Remigijaus Žaliūno pokalbį. R. Žaliūnas teiravosi, kurią partiją koncernas planuoja remti per rinkimus.

„Mes taip su Darium (Mockumi – DELFI) esam apsišnekėję, kad turim padaryt, pageidautina iki Kalėdų po pirmą raundą susitikimų su keturiais: socdemais, konservatoriais, liberalais ir „darbiečiais“, – atsakė R. Kurlianskis. – Ir labai tikėtina, kad visus ir, tikėtina, visus vienaip ar kitaip remsim.“

R. Kurlianskis taip pat pareiškė turįs abejonių dėl konservatorių. „Dėl konservatorių yra abejonės dėl to, kad su senąja vadovybe mums nesigavo. Yra toks, na, sakykim taip, kas bus tie partneriai ir jau žiūrint personaliai. Tai vat, dėl konservatorių yra daugiausiai klausimų, bet, na iš principo, jie – mūsų akiratyje. Žodžiu, tie keturi“, – teigė jis.

Įstatymai draudžia juridiniams ir fiziniams asmenims finansiškai remti partijas. Fiziniai asmenys paramą gali teikti tik per rinkimus ar kitas politines kampanijas.

Ketvirtadienį Vilniaus apygardos teismas ketina pradėti nagrinėti politinės korupcijos bylą.

Joje įtarimai pateikti trims juridiniams ir penkiems fiziniams asmenims: Darbo ir Liberalų sąjūdžio partijoms, koncernui „MG Baltic“, buvusiems liberalų ir „darbiečių“ lyderiams Eligijui Masiuliui, Vytautui Gapšiui, buvusiam parlamentarui liberalui Šarūnui Gustainiui, Seimo nariui Gintarui Steponavičiui bei buvusiam „MG Baltic“ viceprezidentui R. Kurlianskiui. Jis kaltinamas davęs kyšius E. Masiuliui, Š. Gustainiui bei V. Gapšiui.

Darbo partijai įtarimai pateikti dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu, Liberalų sąjūdis įtariamas kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu, o „MG Baltic“ įtariamas šių partijų papirkimu ir prekyba poveikiu.

Pareigūnai įtaria, kad politikai ėmė ar tarėsi dėl kyšių su „MG Baltic“ viceprezidentu R. Kurlianskiu, o vėliau siūlė ar palaikė koncernui palankias iniciatyvas Seime ir kitose institucijose.

Buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas E. Masiulis yra įtariamas dėl prekybos poveikiu, kyšininkavimo ir neteisėto praturtėjimo, buvusiam šios partijos vicepirmininkui G. Steponavičiui pateikti įtarimai piktnaudžiavimu, buvusiam Vilniaus miesto tarybos nariui Š. Gustainiui – kyšininkavimu. V. Gapšys įtariamas dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu, R. Kurlianskis – dėl papirkimo ir prekybos poveikiu.

Visi įtariamieji savo kaltę neigia.