„MG Baltic“ byla lieka teisme
Vil­niaus apy­gar­dos teis­mas nu­spren­dė ne­grą­žin­ti pro­ku­ra­tū­rai kon­cer­no „MG Bal­tic“ po­li­ti­nės ko­rup­ci­jos by­los. Ji to­liau bus nag­ri­nė­ja­ma teis­me.

„Nėra pagrindo grąžinti bylą tyrimui papildyti. Nėra padaryta tokių trūkumų, kurie trukdytų pradėti bylos nagrinėjimą“, – penktadienį pranešė teisėja Nijolė Žimkienė.

Buvusio „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio, buvusių parlamentarų Eligijaus Masiulio bei Vytauto Gapšio advokatai penktadienį posėdyje prašė baudžiamąją bylą grąžinti prokuratūrai dėl esą neaiškaus ir įstatymų reikalavimams neatitinkančio kaltinimo.

Jie sakė, kad kaltinimas turi būti suformuluotas konkrečiai, o dabar esantis kaltinimas trukdo nagrinėti bylą teisme.

Anot E. Masiulio advokato Mindaugo Bliuvo, jo ginamajam inkriminuotas kyšininkavimas dirbtinai išskaidytas į tris epizodus, taip nepagrįstai siekiama sunkinti jo atsakomybę. Advokato teigimu, turėtų būti inkriminuota viena tęstinė kyšininkavimo nusikalstama veika.

Prokuroras Justas Laucius su advokatų ir kaltinamųjų argumentais nesutiko ir teigė, kad šie prašymai turi būti atmesti.

Jis stebėjosi, kad kaltinamieji ir jų advokatai teigė, jog kaltinimas nesuprantamas, nors tyrimo metu, gavę kaltinamąjį aktą, parašu patvirtino, jog kaltinamąjį aktą gavo, kaltinimą suprato ir jis jiems yra aiškus.

Politinės korupcijos byloje kaltinimai pateikti trims juridiniams ir penkiems fiziniams asmenims: Darbo partijai, Liberalų sąjūdžiui, koncernui „MG Baltic“, buvusiems liberalų ir „darbiečių“ lyderiams E. Masiuliui, Vytautui Gapšiui, buvusiam parlamentarui liberalui Šarūnui Gustainiui, Seimo nariui Gintarui Steponavičiui bei buvusiam „MG Baltic“ viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui.

Darbo partijai įtarimai pateikti dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu, Liberalų sąjūdis įtariamas kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu, o „MG Baltic“ įtariamas šių partijų papirkimu ir prekyba poveikiu.

Pareigūnai įtaria, kad politikai ėmė ar tarėsi dėl kyšių su tuometiniu „MG Baltic“ viceprezidentu R. Kurlianskiu, o vėliau siūlė ar palaikė koncernui palankias iniciatyvas Seime ir kitose institucijose.

Buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas E. Masiulis įtariamas dėl prekybos poveikiu, kyšininkavimo ir neteisėto praturtėjimo, buvusiam šios partijos vicepirmininkui G. Steponavičiui pateikti įtarimai piktnaudžiavimu, buvusiam Vilniaus miesto tarybos nariui Š. Gustainiui – kyšininkavimu. V. Gapšys įtariamas dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu, R. Kurlianskis – dėl papirkimo ir prekybos poveikiu.