#MeToo Aukščiausiajame Teisme. Darbuotoja apkaltino savo kolegą
Lie­tu­vos Aukš­čiau­sia­ja­me Teis­me (LAT) dau­giau kaip mė­ne­sį at­lie­ka­mas ty­ri­mas dėl ga­li­mo sek­sua­li­nio prie­ka­bia­vi­mo. Ga­li­mam tar­ny­bi­niam nu­si­žen­gi­mui tir­ti su­da­ry­ta ko­mi­si­ja in­ci­den­to ap­lin­ky­bių nu­ta­rė ne­vie­šin­ti.

Šios komisijos pirmininkas Civilinių bylų skyriaus pirmininkės patarėjas Karolis Šimanskis penktadienį per trumpąją spaudos konferenciją žurnalistams teigė, kad pranešimas apie galimą tarnybinį nusižengimą gautas kovo 30 dieną.

Klausiamas, koks jo pobūdis, K. Šimanskis teigė, jog gerbiant asmenų privatumą jokių detalių nuspręsta neviešinti.

„Komisija nusprendė gerbti abiejų asmenų privatumą, neatskleisti nei tapatybių, nei veiksmų, o teisinį vertinimą komisija priims“, – pabrėžė komisijos pirmininkas.

Naujienų portalas delfi.lt penktadienį paskelbė, kad LAT teisėjo padėjėja seksualiniu priekabiavimu apkaltino savo bendradarbį, vadovaujantį vienam skyriui. Jis – ne teisėjas, o valstybės tarnautojas, taip pat vieno universiteto profesorius.

LAT pirmininkas Rimvydas Norkus portalui patvirtino, kad jo iniciatyva sudaryta komisija, kuri turi išsiaiškinti, ar seksualiniu priekabiavimu apkaltintas profesorius tikrai galėjo elgtis nederamai su neseniai teisme pradėjusia dirbti teisėjo padėjėja. Ji už profesorių yra gerokai jaunesnė.

Pareiškimą dėl galimo seksualinio priekabiavimo parašė ne pati teisėjo padėjėja, o jos tiesioginė vadovė. Teismo kancleris balandžio 6 dieną sudarė komisiją galimam nusižengimui tirti.

Kaip per spaudos konferenciją sakė K. Šimanskis, komisija jau yra gavusi abiejų darbuotojų paaiškinimus, šiuo metu „toliau vyksta tyrimo veiksmai, renkami duomenys, tikslinama informacija“.

Anot jo, komisijos išvados neįpareigojančios, o sprendimą dėl tarnybinės nuobaudos skyrimo ar neskyrimo priims teismo kancleris.

„Teismo kancleris, įvertinęs siūlymus dėl tarnybinės nuobaudos, turės skirti, jo manymu, tinkamą tarnautojo elgesio teisinį įvertinimą“, – sakė K. Šimanskis.

Klausiamas, ar anksčiau yra buvę skundų dėl ilgamečio teismo darbuotojo, K. Šimanskis sakė tokių atvejų nežinantis.