„Inter RAO Lietuva“ valdybos pirmininkė K. Curkan Rusijoje suimta dėl šnipinėjimo
Dėl įta­ri­mų šni­pi­nė­ji­mu Ru­mu­ni­jai Mask­vo­je su­im­ta Ru­si­jos ener­ge­ti­kos mil­ži­nės „In­ter RAO“ val­dy­bos na­rė Ka­ri­na Cur­kan, tre­čia­die­nį pra­ne­šė Ru­si­jos nau­jie­nų agen­tū­ra „In­ter­fax“.

K. Curkan yra elektros tiekėjos „Inter RAO Lietuva“ valdybos pirmininkė.

„INTER RAO Lietuva“ komunikacijos vadovas Juozas Ruzgys BNS sakė, jog bendrovė jokios oficialios informacijos apie K. Curkan suėmimą neturi.

„Mes informacijos nežinome jokios, išskyrus tai, ką skelbia žiniasklaida, mes nežinome, ar ji teisinga, ar ji neteisinga. Vienintelė informacija, kad šiuo metu K. Curkan yra įforminusi atostogas, daugiau jokios oficialios informacijos neturime“, – sakė J. Ruzgys.

Jis taip pat pažymėjo, kad K. Curkan nėra „Inter RAO Lietuva“ bendrovės darbuotoja, o bendrovės valdybos pirmininkė, jos darbovietė – Rusijoje.

Neįvardytas „Interfax“ šaltinis teigė, kad K. Curkan įtariama perdavinėjusi Rumunijos užsienio žvalgybos tarnybai duomenis apie rengiamus stambius Rusijos Federacijos energetikos projektus užsienyje“.

„Mūsų duomenimis, ši Rumunijos specialioji tarnyba aktyviai bendradarbiauja su CŽV (JAV Centrine žvalgybos valdyba)“, – sakė šaltinis bei pridūrė, kad K. Curkan savo kaltės nepripažįsta.

Šaltinis sakė, kad „Rusijos specialiosios tarnybos Curkan stebėjo ilgą laiką ir užfiksavo, kaip verslininkė perduoda įslaptintą informaciją užsienio specialiajai tarnybai“.

Skelbiama, kad K. Curkan dviem mėnesiams suimta birželio 15 dieną.

Rusijos „Inter RAO“ valdoma įmonė „RAO Nordic“ valdo 51 proc., Lietuvos investicijų bendrovė „Scaent Baltic“ – 29 proc. „Inter RAO Lietuvos“ akcijų. Dar 20 proc. akcijų laisvai prekiaujama Varšuvos biržoje.

„Inter RAO Lietuva“ per tris pirmuosius metų mėnesius Lietuvoje pardavė 19 proc. daugiau elektros energijos nei prieš metus ir uždirbo 3,5 mln. eurų grynojo pelno.