„Broniau Markauskai, traukis“, – ragina savi
Val­dan­čio­sios Sei­mo Lie­tu­vos vals­tie­čių ir ža­lių­jų są­jun­gos (LVŽS) frak­ci­jos na­rys Jus­tas Džiu­ge­lis ra­gi­na že­mės ūkio mi­nis­trą Bro­nių Mar­kaus­ką nie­ko ne­lau­kiant at­sis­ta­ty­din­ti. An­traip, jo žo­džiais, in­ter­pe­lia­ci­ją pa­lai­kys ne tik opo­zi­ci­ja.

J. Džiugelio teigimu, situacija dėl žemės ūkio ministro užsitęsė ir kelia įtampą tarp prezidentės bei premjero, o „tai nėra į naudą valstybei“. „Pritariu sakantiems, kad ministrui taikoma ne tik teisinė, bet ir politinė atsakomybė. Teisintis politinės patirties neturėjimu profesionalų Vyriausybės ministras neturėtų“, – asmeninėje paskyroje socialiniame tinkle „facebook“ rašo „valstietis“. Pasak jo, ministro elgesys meta šešėlį visai Vyriausybei, valdančiajai koalicijai, LVŽS frakcijai. „Broniau Markauskai, būk vyras, prisiimk asmeninę atsakomybę ir traukis, nelaukdamas interpeliacijos, nes ją palaikys ne tik opozicija“, – ragina J. Džiugelis.

„Broniau Markauskai, būk vyras, prisiimk asmeninę atsakomybę ir traukis, nelaukdamas interpeliacijos, nes ją palaikys ne tik opozicija“, – ragina J. Džiugelis.

B. Markausko kėdė sudrebėjo žiniasklaidai išsiaiškinus, kad jo šeima, ūkininkaudama Klaipėdos rajone, apie penkerius metus naudojosi sklypais be jų šeimininkų leidimo, o Nacionalinė mokėjimo agentūra ministro artimiesiems mokėjo ES išmokas už žemę, kurią jie dirbo neturėdami nuomos sutarčių. Maža to, Žemės ūkio ministerija už 6 mln. eurų – gerokai brangiau nei rinkos kaina – keleriems metams pirko viešinimo paslaugų.

Vakar po pokalbio su premjeru Sauliumi Skverneliu paaiškėjo, kad žemės ūkio ministras liks Vyriausybėje, kol savo žodžio netars jo šeimos ūkininkavimo aplinkybes tirianti teisėsauga. B. Markauską trauktis iš pareigų ragino tiek prezidentė Dalia Grybauskaitė, tiek Seimo opozicija, kuri dar vakar, jei šis neatsistatydintų, grasino surengti interpeliaciją ne tik ministrui, bet ir premjerui. LVŽS savo deleguotą atstovą gina visomis visomis išgalėmis. LVŽS lyderis bei Seimo frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis pateikė versiją esą ministras puolamas siekiant pridengti opozicinių konservatorių „nuodėmes“.