„Bloomberg“: technologijų specialistas lietuvis palaikė ryšius su „Cambridge Analytica“
Duo­me­nų ga­vy­bos star­tuo­ly­je „Pa­lan­tir Tech­no­lo­gies Inc.“ dir­ban­tis lie­tu­vis Alf­re­das Chmie­liaus­kas pa­lai­kė ne­ofi­cia­lius ry­šius su duo­me­nų ana­li­zės bend­ro­ve „Camb­rid­ge Ana­ly­ti­ca“, ket­vir­ta­die­nį pa­skel­bė Jung­ti­nių Vals­ti­jų nau­jie­nų agen­tū­ra „Bloom­berg“.

Pastaroji bendrovė yra atsidūrusi istorijos dėl feisbuko vartotojų duomenų nutekinimo epicentre.

ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius Alfredas Chmieliauskas BNS patvirtino, kad „Bloomberg“ straipsnyje minimas lietuvis yra jo sūnus.

„Palantir Technologies Inc.“ žiniasklaidos akiratyje atsidūrė, kai buvęs „Cambridge Analytica“ darbuotojas Chrisas Wylie Jungtinės Karalystės parlamentarams nurodė, kad startuolis padėjo jo atstovautai kompanijai kurti algoritmus, panaudojant „Facebook“ duomenis.

Jungtinėse Valstijose įsikūrusio startuolio atstovai naujienų agentūrai „Bloomberg“ nurodė, kad „Palantir Technologies Inc.“ niekada nebendravo su „Cambridge Analytica“, bet išsiaiškino, kad su ja neoficialius ryšius palaikė vienas darbuotojų.

Kaip rodo „Palantir“ elektroniniai laiškai, su „Cambridge Analytica“ bendravęs darbuotojas – tai A. Chmieliauskas.

Anot „Bloomberg“, siekdamas užmegzti santykius su „Cambridge Analytica“ jis naudojosi savo asmenine „Gmail“ elektroninio pašto paskyra.

A. Chmieliauskas į elektroniniu paštu siųstus BNS klausimus kol kas neatsakė.

Savo „Linkedin“ profilyje A. Chmieliauskas nurodo bendrovė „Palantir“ dirbantis nuo 2003 metų.

Bendrovė „Cambridge Analytica“ yra įtariama nesąžiningai gavusi pusšimčio milijonų feisbuko vartotojų duomenų, kad galėtų sukurti programinę įrangą prognozuoti ir veikti rinkėjų nuomonę per rinkimus, taip padedant JAV prezidentu išrinkti Donaldą Trumpą.

Prieš savaitę JAV naujienų portalas „Buzzfeed“ rašė, kad kuriant „Cambridge Analytica“ galėjo prisidėti dar vienas lietuvis Tadas Jucikas.