Włodekas Pawlikas: „Aš mąstau ausimis“
Vil­niu­je rugp­jū­čio 8 die­ną Len­ki­jos „Gram­my“ lau­rea­to Wło­de­ko Pa­wli­ko su­bur­tas trio sa­vo kon­cer­tą „Šimt­me­čio džia­zas“ ski­ria Lie­tu­vos ir Len­ki­jos ne­prik­lau­so­my­bės at­kū­ri­mo šimt­me­čiui. Kon­cer­tas vyks šiai pro­gai sim­bo­li­nė­je erd­vė­je – Val­do­vų rū­muo­se.

„W. Pawlikas – fenomenas. Kaip Vladimiras Horowitzas džiaze. Turite išgirsti jį grojant!“ – taip apie „Kristupo vasaros festivalyje“ viešėsiantį pianistą rašė leidinys „North Sea Jazz Magazine“.

Šio universalaus pianisto ir originalaus kompozitoriaus vardas 2014 metais aukso raidėmis įrašytas į Lenkijos muzikos istoriją. Tai – pirmasis šalies džiazo atlikėjas, pelnęs „Grammy“ statulėlę už albumą „Night In Calisia“, prie kurio prisidėjo ir garsus JAV trimitininkas Randy Breckeris. „Garsai, kurie kitiems gali atrodyti nesvarbūs, nepastebimi, man tampa didelio įkvėpimo šaltiniu. Aš mąstau ausimis“, – yra sakęs talentingas menininkas, kuriam susižavėjimo šūksnius žarsto įtakingiausi muzikos kritikai.

Įspūdingi darbai

Atlikėjo biografija pasižymi įspūdingais darbais: daugiau nei 20 autorinių albumų, muzika filmams, bendri projektai su orkestrais. Jis sukūrė kompozicijas operai „Via Sancta“, kurios premjera nacionalinėje Lenkijos operoje, Varšuvoje įvyko 2007 metais, muziką Williamo Shakespeare'o sonetams, baletui „Flow“ ir kt. Viską, ką daro šis nepaprastais gabumais apdovanotas atlikėjas, lydi gausybė įvertinimų: 2005 metais kūrėjas buvo apdovanotas prestižiniu Lenkijos muzikiniu apdovanojimu „Fryderik“, 2006 metais – Lenkijos nacionalinės televizijos kultūros kanalo apdovanojimu už geriausią džiazroko projektą (albumą „Anhelli“), o muzikinis takelis „Rewers“ buvo pripažintas geriausiu filmo garso takeliu prestižiniame Gdynės kino festivalyje bei pelnė Lenkijos kino akademijos pagrindinį prizą.

W. Pawlikas taip pat yra daugelio nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatas, įskaitant Grand Prix tarptautiniame džiazo konkurse Diunkerke, Prancūzijoje, antrosios vietos laimėjimą tarptautiniame džiazo konkurse Monake. Už nuopelnus kultūrai, šalies muzikos istoriją pakeitęs atlikėjas buvo apdovanotas Lenkijos Atgimimo ordino kryžiumi.

Nepamirštamus pasirodymus W. Pawlikas sukūrė didžiausiuose ir prestižiškiausiuose džiazo festivaliuose, tokiuose kaip „North Sea Jazz“, Europos džiazo festivalis, taip pat klasikinės muzikos renginiuose, o drauge su pianistu yra groję Richie Cole’as, Billy Hartas ir kitos džiazo žvaigždės.

Nestokoja dėmesio

Legendinis klubas „Akwarium Jazz Club“ ir leidinys „Jazzi Magazine“ 1988, 1996 ir 2001 metais atlikėją išrinko Lenkijos metų džiazo muzikantu. Jo koncertinė bei kūrybinė veikla atsiduria ir tarptautinių, nuomonę formuojančių žiniasklaidos priemonių akiratyje – leidinys „The Age“ W. Pawliko turą Australijoje įvertino kaip geriausią 2002 metų muzikos renginį, o amerikiečių džiazo žurnalas „Down Beat“ Lenkijos džiazo lyderio drauge su trimitininku R. Breckeriu įrašytą albumą „Turtles“ apibūdino „įspūdingu“ ir įvertino 4 žvaigždutėmis.

W. Pawlikas studijavo F. Chopino muzikos universitete (prof. B. Hesse – Bukowskos kl.), vėliau studijas tęsė Hamburgo aukštojoje muzikos mokykloje. O 2007 metais įgijęs daktaro laipsnį, pradėjo dėstyti F. Chopino muzikos universitete fortepijono improvizaciją.

Valdovų rūmuose su pianistu W. Pawliku koncertuos kontrabosininkas Paweł Pańta ir būgnininkas Cezary Konradas. Lietuvos ir Lenkijos nepriklausomybės atkūrimo 100 – mečiui skirtame koncerte, organizuojamame kartu su Lenkijos institutu, skambės autorinės W. Pawliko kompozicijos iš albumų „Anhelli“, „America“, „Night in Calisia“ (apdovanotas Grammy).