Vingio parke – pašėlę saksofonai iš Vokietijos
Ry­toj, lie­pos 17 die­ną, nau­ją Kris­tu­po va­sa­ros fes­ti­va­lio kon­cer­tų erd­vę, įsi­kū­ru­sią VU bo­ta­ni­kos so­do Vin­gio sky­riu­je, už­val­dys „Pa­šė­lę sak­so­fo­nai“. Ke­tu­ri Blat­te­werk sak­so­fo­nų kvar­te­to na­riai iš Vo­kie­ti­jos ža­da pui­kų va­sa­ros va­ka­rą gam­tos ap­sup­ty­je, ku­rio pa­grin­di­nis ing­re­dien­tas – ne­ti­kė­ti mu­zi­ki­niai po­sū­kiai ge­rai ži­no­muo­se kū­ri­niuo­se.

Keturi draugai, keturi saksofonai – toks užrašas puikuojasi po kolektyvo nuotrauka oficialiame interneto puslapyje. Drauge grojantys jau dvidešimt penkerius metus, atlikėjai laužo stereotipą apie „nuobodžią klasiką, atliekamą nuobodžių kvartetų“. „Blattwerk“ koncertus, rengiamus Europoje ir Azijoje, lydi šypsenos bei geros nuotaikos antplūdis – profesionalūs muzikantai klasikinę muziką pagardina netikėtomis improvizacijomis. Jų pasirodymai tokie išradingi ir skoningi, jog itin greitai prasiskynė kelią į tarptautinius festivalius, koncertų sales bei pelnė publikos dėmesį.

Kolektyvo nariai Hartmutas Salzmannas ir Berndas Stichas buvo vieni iš „Quintessence Saxophone Quintet“ įkūrėjų – jame muzikavo apie dešimtmetį. Kuomet šių saksofonistų gretas papildė bendraminčiai Timuras Isakovas ir Albanas Hauseris, jų muzikavimas įgavo kitą formą ir išsirutuliojo į kvartetą, praturtintą nuostabiu altinio saksofono skambesiu.

Didžiąją dalį „Blattewerk“ aranžuočių ruošia sopraniniu ir altiniu saksofonais grojantis H. Salzmannas. Leidinys „Classics Today“ apie atlikėją rašė: „Aranžuočių meistras H. Salzmannas tobulai išmano tiek grojimą saksofonu, tiek aranžavimą.“

Kirgizijoje gimęs kvarteto narys T. Isakovas groti saksofonu bei klarnetu pradėjo būdamas dešimties. Jam teko išmėginti ir dirigavimą, o šiuo metu be koncertavimo, jis užsiima aktyvia pedagogine veikla .

Baritoniniu saksofonu grojantis B. Stichas, kolektyvo atliekamai muzikai suteikia išraiškingumo ir papildo žemais tonais. Įdomu tai, jog norėdamas groti ganėtinai sunkiu instrumentu, atlikėjas turi palaikyti tam tikrą fizinę formą, todėl kūną stiprina bėgiodamas ilgus nuotolius.

2015 metais prie kvarteto prisijungęs A. Hauseris, groja ne tik saksofonu, bet ir klarnetu bei pianinu. Savo žiniomis jis dalinasi dirbdamas mokytoju, taip pat yra dueto „Bhatti &Hauser“ narys, kurio atliekamos muzikos stilius apibūdinamas kaip world, tango ir elektroninės muzikos sintezė.

Liepos 17 dieną, 19 val. VU botanikos sodo Vingio skyriuje, koncerte „Pašėlę saksofonai“ skambės šmaikščios aranžuotės nuo Johano Sebastiano Bacho iki Leonardo Bernsteino.