Vilniuje – ekscentriškieji islandai „Gus Gus“
Spa­lio 14 d. Vil­niaus kon­cer­tų sa­lė­je „Com­pen­sa“ sa­vo pa­si­ro­dy­mą su­rengs žy­mi is­lan­dų elek­tro­ni­nės mu­zi­kos gru­pė „Gus Gus“. Kar­tu su Bjork ir „Si­gur Ros“ eks­tra­va­gan­tiš­kie­ji „Gus Gus“ pa­ten­ka į po­pu­lia­riau­sių pa­sau­ly­je Is­lan­di­jos at­li­kė­jų tre­je­tą. Kon­cer­te Vil­niu­je gru­pė pri­sta­tys sa­vo nau­jau­sią stu­di­ji­nį al­bu­mą „Lies Are Mo­re Fle­xib­le“, iš­leis­tą pra­ėju­sį va­sa­rį ir ku­rio pir­ma­sis sing­las „Feat­her­light“ in­ter­ne­te jau spė­jo su­rink­ti šim­tus tūks­tan­čių perk­lau­sų.

Savo biografijoje grupė turi dešimt studijinių albumų bei daugiau kaip dvi dešimtis singlų, viso pasaulyje parduota daugiau kaip 700 tūks. grupės albumų įrašų. Elektroninės muzikos novatoriais tituluojama „Gus Gus“ sukūrė ir didelio populiarumo sulaukusias Bjork, „Depeche Mode“, „Moloko“, „Sigur Ros““ kūrinių šokių versijas. Ne kartą Lietuvoje viešėjusi grupė čia turi ištikimą gerbėjų auditoriją, tad kiekviena jų viešnagė prilygsta sugrįžimui į senų gerų draugų kompaniją.

1995 metais Reikjavike susibūrusią grupę įkūrė du muzikinių klipų kūrėjai – Sigurðuras Kjartanssonas ir Stefánas Árnis Þorgeirssonas, į pagalbą pasikvietę dar du vokalistus – Magnúsą Jónssoną ir Daníelį Ágústą Haraldssoną. Kiek vėliau prie grupės prisijungė didžėjai Magnúsas Guðmundssonas ir Biggi Veira.

Grupės pavadinimas tiesiogiai susijęs su garsaus vokiečių režisieriaus Rainerio Wernerio Fassbinderio 1974 m. filmu „Baimė suvalgo sielą“, kuriame moteris gamina savo meilužiui kuskusą, jos lūpose skambantį kaip gus gus.

Sėkmingos karjeros pradžia galima vadinti 1997-uosius ir antrąjį grupės studijinį albumą „Polydistortion“, kurį išleido amerikiečių kompanija „Warner Bros“. Sulaukęs teigiamo kritikų įvertinimo, šis darbas pelnė islandams pasaulinį pripažinimą. Kaskart nenuspėjamus gyvus pasirodymus rengiančius menininkus galima vadinti muzikinės eklektikos profesionalais – meistriškai miksuodami šokių muziką su elektronika, hiphopą su techno, fanką su house, jie nuolat eksperimentuoja ir nesiliauja drąsiai žaisti garsais.

Grupės sudėtis keletą kartų keitėsi, tačiau ir buvusių narių karjeros susiklostė laimingai. Didžiausios sėkmės sulaukė Emiliana Torrini, atlikusi dainą filme „Žiedų valdovas: Dvi tvirtovės“, bei koncertavusi su Stingu, Moby, Dido ir kitais žinomais atlikėjais.

Šiuo metu grupę „Gus Gus“ sudaro du jos įkūrėjai – Biggi Veira (kompozitorius ir prodiuseris) bei charizmatiškasis vokalistas Daníelis Ágústas, pernai laimėjęs geriausio Islandijos pop dainininko titulą.