Užgeso viena sėkmingiausių Holivudo režisierių
Bū­da­ma 75-erių mi­rė Pen­ny Mars­hall, ku­ri vai­di­no ko­miš­ka­me JAV se­ria­le „La­ver­ne & Shir­ley“, o pa­skui ta­po vie­na po­pu­lia­riau­sių re­ži­sie­rių mo­te­rų Ho­li­vu­de.

P. Marshall atstovė Michelle Bega sakė, kad režisierė mirė pirmadienį savo namuose Los Andžele nuo diabeto komplikacijų. „Mūsų šeima sielvartauja“, – teigiama P. Marshall šeimos pareiškime.

Minėtame ABC televizijos seriale P. Marshall vaidino Milvokio alaus darykloje dirbančią Laverną. Jame taip pat filmavosi Cindy Williams. Itin populiarus serialas buvo rodomas nuo 1976 iki 1983 metų.

„Laverne & Shirley“ padėjo P. Marshall pradėti kino kūrėjos karjerą – ji režisavo kelias to filmo serijas. 1986 metais P. Marshall pristatė savo debiutinį darbą – komediją „Kaifuojantis Džekas Flešas“ (Jumpin' Jack Flash), kurioje pagrindinį vaidmenį sukūrė Whoopi Goldberg.

Po dvejų metų P. Marshall tapo pirmąja moterimi, režisavusia daugiau kaip 100 mln. dolerių (87,9 mln. eurų) uždirbusią juostą. Ši 1988-ųjų komedija „Didelis“ su Tomu Hanksu pasakoja apie 12-metį berniuką, kuris atsibunda 30-mečio niujorkiečio kūne. Tąkart už geriausią vaidmenį filme T. Hanksas buvo nominuotas „Oskarui“.

Už vaidmenį Penny Marshall juostoje "Didelis" Tomas Hanksas (dešinėje) buvo nominuotas "Oskarui".ew.com nuotrauka

Ne mažiau sėkminga ir kita režisierės juosta su T. Hanksu – 1992 metų komedija „Moterų lyga“ (A League of Their Own). Joje pasakojama apie moterų beisbolo komandą Antrojo pasaulinio karo laikų Amerikoje. Be T. Hankso, filme vaidina Geena Davis, Madonna ir Rosie O'Donnell. „Moterų lyga“ taip pat uždirbo per 100 mln. JAV dolerių.

Iš Bronkso kilusios P. Marshall brolis Garry Marshallas (mirė 2016 metais) irgi buvo vienas garsiausių komedijų režisierių Holivude.

Septintąjį dešimtmetį P. Marshall dvejus metus buvo ištekėjusi už Michaelo Henry, o nuo 1971-ųjų iki 1981-ųjų gyveno santuokoje su režisieriumi Robu Reineriu. Poros duktė Tracy Reiner yra aktorė. Vienas pirmųjų jos vaidmenų – trumpas pasirodymas motinos filme „Kaifuojantis Džekas Flešas“.

P. Marshall dar turi vyresnę seserį Ronny ir tris vaikaičius.