SPOT festivalis: užburiančios meno instaliacijos ir princas virtuvėje
Lie­pos 12–15 die­no­mis Vil­niaus gat­vė­se, skve­ruo­se ir par­kuo­se vyk­sian­čia­me gat­vės tea­tro fes­ti­va­ly­je SPOT žiū­ro­vai ga­lės mė­gau­tis ir įspū­din­go­mis me­ni­nė­mis ins­ta­lia­ci­jo­mis. Nors fes­ti­va­lio pa­va­di­ni­mas su­fle­ruo­ja tea­tro žan­ro prog­ra­mą, ins­ta­lia­ci­jos į ją pui­kiai įsi­lie­ja – abi yra in­te­rak­ty­vios ir lei­džian­čios žiū­ro­vams tap­ti tiek jų da­ly­viais, tiek kū­rė­jais.

Stebėti jų ir visų kitų renginių festivalio organizatorė „Menų spaustuvė“ visus kviečia nemokamai. Štai liepos 14 ir 15 dienomis vidinis Lietuvos prezidentūros kiemas paskęs tikrų tikriausiame rūke.

Stebėti instaliacijų ir visų kitų renginių SPOT festivalio organizatorė „Menų spaustuvė“ visus kviečia nemokamai.

Paskęsti rūke

„Rūkas“ – tikro rūko ir garso instaliacija, kuri, anot jos autoriaus olando Edwino van der Heide'o, transformuos erdvę ir žiūrovams suteiks naujų, gaivių potyrių. Šioje instaliacijoje pasitelkus išradingą technikos dizainą aukštu spaudimu šimtais vamzdelių į orą išstumiamas vanduo pripildo erdvę rūko – lygiai tokio, kurį išvystame gamtoje, ankstų rytą kylantį virš pievų ir ežerų.

Išskirtiniam meno kūriniui jo autorius taip pat sukūrė specialią elektroninę garso aplinką, kuri, nors ir yra minimalistinė, tačiau sklinda erdvėje, palengva apsupdama žiūrovą. E. van der Heide'as teigia, kad rūkas, nėra toks paprastas dalykas, koks atrodo iš pirmo žvilgsnio, – jis priverčia erdvę dingti ir vėl atsirasti, nuolat kisdamas. Rūkas taip pat keliauja kartu su vėju, tad nuolat susikaupia ir vėl išsisklaido. Tai lyg nenutrūkstamas dialogas su mus supančia erdve. Patirti rūko magijos viduryje dūzgiančio miesto organizatoriai kvies tiek dieną, tiek jau sutemus.

Interaktyvus spalvų labirintas

Iteraktyvaus meno gerbėjus ir visus, norinčius tapti instaliacijos kūrybinės komandos dalimi, liepos 14 ir 15 dieną susitikti kvies italai „Stalker Teatro“. Bernardinų sode ir Odminių skvere atsirasianti STELI instaliacija – viduryje miesto žiūrovams talkinant išdygstantis spalvotų pagaliukų statinys – kolektyvinė instaliacija, užburianti interaktyvumu, spalvomis ir atgaivinanti pilkas miesto erdves. Šį projektą autoriai vadina tiltu tarp šiuolaikinio meno ir performanso, urbanistiniu įvykiu, sudominsiančiu itin plačią auditoriją.

Anot „Stalker Teatro“ komandos, šis kūrinys kvestionuoja gyvenimo, apsigyvenimo ir postindustrinės architektūros temas. Prie mobilios instaliacijos gamybos autoriai kviečia prisidėti įvairiausio amžiaus žiūrovus – įdomu bus tiek suaugusiems, tiek vaikams, o šiems tai bus dar ir neįprasta žaidimų aikštelė, leidžianti šiuolaikinį meną paliesti ir pažinti iš arčiau.

Tikro rūko ir garso instaliacija liepos 14-15 dienomis bus įkurdinta prie prezidentūros. Organizatorių nuotrauka

Kulinarinis cirkas muzikinėje virtuvėje

Tarp festivalio renginių – pasirodymas „Virtuvės princas“. Taip pasivadino olandų komikas ir muzikantas Bramas Graaflandas, į SPOT atvykstantis su neįprastu įrenginiu. „Menų spaustuvės“ kieme „Virtuvės princas“ pasirodys liepos 13 ir 14 dienomis – tai humoro, muzikos ir netikėtų kulinarinių triukų gausus spektaklis. Apie tai, kaip atsirado muzikinė virtuvė ir kaip vienu metu galima groti ir kepti blynus, B. Graaflandas sakė, kad muzikinė virtuvė yra instrumentas, kurio pagrindą sudaro septintojo dešimtmečio vargonai, prie kurių prijungta virtuvė.

Ji čia – visai ne butaforinė. Ji puikiai funkcionuoja, turi kriauklę su čiaupu, dujinę viryklę ir tikrą ugnį. Be to, ši virtuvė taip pat veikia kaip būgnai: pavyzdžiui, kriauklė sukurta taip, kad mušama skambėtų penkiais skirtingais tonais. Visas instrumentas pagamintas taip, jog vienu metu atlikėjas gali groti vargonais, būgnais ir gaminti maistą. Daugiau informacijos galima rasti: www.menuspaustuve.lt