Sostinės ambasadoriai šokio pasaulyje
Vil­niaus mies­to šo­kio tea­tras „Low Air“ in­ten­sy­viai pil­do gas­tro­lių ka­len­do­rių. Ge­gu­žės 4–15 die­no­mis da­ly­va­vo Lie­tu­vos kul­tū­ros fes­ti­va­lio Ro­mo­je „Flux“ prog­ra­mo­je.

Vizualus gyvos muzikos ir šokio spektaklis „Žaidimas baigtas“ pasirodė viename svarbiausių Romos kultūros centrų „Auditorium Parco della Musica“. Žiūrovai atlikėjus – šokėjus Airidą Gudaitę, Lauryną Žakevičių ir būgnininką Adą Gecevičių išlydėjo ovacijomis, o kritikai įvertino dėmesiu.

Po sėkmingo pasirodymo Italijoje, „Low Air“ keliauja į Izraelį. Gegužės 24 dieną Tel Avivo „Tmuna“ teatre bus vėl parodytas 2016 metų geriausiu spektakliu paskelbtas ir „Auksiniu scenos kryžiumi“ apdovanotas spektaklis „Žaidimas baigtas“. Pasak vieno „Low Air“ įkūrėjų, choreografo L. Žakevičiaus, antrus metus iš eilės vykstančios gastrolės Izraelyje – nuoseklaus dvišalio bendradarbiavimo tarp skirtingų meno organizacijų rezultatas.

„Praėjusią vasarą, pristatydami savo darbus „Suzanne Dellal“ centre, stengėmės susipažinti su kuo platesniu scenos menų lauku ir jame veikiančiais profesionalais. Kartu su kultūros atašė Izraelyje Elena Keidošiūtė lankėmės ir tuo metu „Tmuna“ teatre vykusiame festivalyje „Intima dance“. Susipažinome su šio teatro meno vadovu Nitzanu Cohenu, kuriam pristatėme savo veiklą, neformaliai diskutavome apie scenos meno situaciją Lietuvoje ir Izraelyje. Tik po kurio laiko sulaukėme kvietimo pristatyti mūsų spektaklį“, – džiaugėsi L. Žakevičius. „Tmuna“ teatras yra viena pagrindinių nepriklausomus menininkus pristatančių erdvių Tel Avive, kuri šiais metais persikels į naujai įrengtas erdves.

Vilniaus miesto šokio teatro „Low Air“ gastrolių maršrutas jau žinomas ir ateinančiam rudens sezonui. Rugpjūčio mėnesį pasirodys vienoje didžiausių meno mugių „Tanzmesse“ Vokietijoje, rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais laukia gastrolės Kinijoje. „Low Air“ turą Harbino mieste pradės spektaklis „Šventasis pavasaris“ bei teatro vizitine kortele tapęs jausmingas gatvės šokio kūrinys „Feel-Link“. Pekine vyksiančiame festivalyje „Beijing New Dance festival“ Lietuvai atstovaus spektaklis „Žaidimas baigtas“. Rugsėjo mėnesį „Feel-Link“ atrinktas pasirodyti festivalyje Šanchajuje – „Dance Stage Shanghai“, o spalio mėnesį šis spektaklis taip pat bus pristatytas Grenlandijoje vyksiančiame meno festivalyje.